Všechny účastníky čekal nelehký úkol. Nejdříve museli nasednout na lodičku, kde měli místo pádel k pohonu plastové lopaty a chytit dva kapry. Poté se museli vydat na druhý břeh vodní nádrže pro košaře a s ním se pak co nejrychleji vrátit na start a základnu, odkud mohli vyběhnout k požárnímu útoku. I tady měli ztížené podmínky. Nejdříve se museli i s hadicemi protáhnout malou „ozelelenělou" brankou a před cílem je ještě čekal průlez dřevěným špalkem.

Nikdo se s loďkou nepřevrátil ani se netopil, všichni dorazili do cíle. Po dvou štafetách dosáhl nejlepšího času mužský tým z Lužan před Úlibicemi a Vidochovem. Z žen si doběhly pro prvenství favorizované dobrovolnice ze Slatin, stříbro převzal Vidochov a bronz Holovousy.

Vítězové kategorií získali jako hlavní cenu Úlibický koláč, který pro ně napekly místní ženy. „Všechny byly makové, pekly jsme je a zdobily celý den," říká za „vařečkový" tým Darina Kletečková. Koláčů hospodyňky napekly 29.

Soutěž dobrovolných hasičů byla i důvodem k setkání veřejnosti. Někdo přišel dobráky povzbuzovat, jiní sem zavítali na sousedské posezení.