Již týden zasahují profesionální hasiči Královéhradeckého kraje na území Středočeského kraje. První dny působil pětičlenný povodňový odřad s velkokapacitním čerpadlem Sigma v Praze – Zbraslavi, během týdne se přesunul do Středočeského kraje a odčerpával vodu v Černošicích u Prahy a od čtvrtka působí v obci Nové Ouholice, kde odčerpává velké vodní laguny. Díky velkoobjemovému čerpadlu dokáží hasiči přečerpat až 620 litrů vody za sekundu. Dne 10. června po osmé hodině ráno vyjel další, v pořadí třetí, povodňový odřad vystřídat stávající skupinu hasičů a i nadále čerpat vodu tam, kde bude potřeba.

V povodňových odřadech se vystřídali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a stanice Pražská, územních odborů Rychnov nad Kněžnou a také Náchod. (foto: HZS Královéhradeckého kraje – obec Nové Ouholice dne 7. a 8. 6.13)

V pátek 7. června byl do oblasti Mělnicka vyslán další protipovodňový odřad Královéhradeckého kraje se stanovištěm hromadné dekontaminace osob. Pět profesionálních hasičů z Hradce Králové a Náchoda působí v Mělníku, kde je dekontaminační stanoviště využíváno pro osobní hygienu občanů a zasahujících hasičů a dobrovolníků.

Dne 10. června ráno odjel nový pětičlenný odřad složený z profesionálních hasičů z Hradce Králové a Jičína do Mělníka vystřídat stávající skupinu hasičů, která se během odpoledne vrátí zpět do Hradce Králové. (foto: HZS Královéhradeckého kraje – odjezd obou odřadů do Nových Ouholic a Mělníka.  HZS