Akce se koná v sobotu 4. července a začíná od 14 hodin průvodem ze Štěpanic, kterým se přesuneme na všesportovním stadión v Úbislavicích. Program: soutěže koňských stříkaček, starých stříkaček PS 8 vyrobených do roku 1960, předvedení útoku dorostu, netradiční soutěže i soutěže pro děti o pěkné ceny, cvičení skupiny žen TJ Sokol, vyhlídka z balónu. Od 19 hodin večerní taneční zábava, hraje skupina Konverze Band. Těšíme se na hojnou účast a připravujeme pro návštěvníky tradiční bohaté občerstvení. Vstupné dobrovolné.

Mladějov v Čechách – Tělocvičná jednota Sokol Mladějov a obec Mladějov si dovolují pozvat všechny, kteří mají chuť na skvělou zábavu, špičkové sportovní výkony, výtečné jídlo a pití na Vítání léta. Akce se pořádá v rámci oslav 102. výročí založení TJ Sokol, a to v sobotu 4. července na hřišti.
Program: 15.00 hodin Podkrkonošská dvanáctka, dechová hudba, 20.00 hodin Narubyband popheavyfolk. Vstup volný. Občerstvení zajištěno po celý den: grilovaná kýta, klobásy z udírny, domácí guláš, domácí langoše, piva, limo, nanuky

Podůlší – Sbor dobrovolných hasičů Podůlší pořádá v sobotu 4. července od 10 hodin v areálu hasičů v Dolním Podůlší hasičskou soutěž zařazenou do Podkozákovské ligy. Po skončení proběhne doplňková soutěž o nejrychlejší nabíračku. Bohaté občerstvení zajištěno.

Třtěnice – V neděli 5. července vypuknou oslavy 120 let SDH Třtěnice. Slavnostní zahájení je v 15 hodin, následuje vysvěcení hasičského praporu, vyznamenání dlouholetých členů, ukázky požárních útoků a štafet SDH Třtěnice, ukázka techniky profesionálních hasičů, ukázka první pomoci. Od 20.00 hodin hraje Jiří Schelinger revival, Remake Revival, Dj Míra Polák.

Lázně Bělohrad – Přijďte s námi oslavit 135 let existence městského sboru dobrovolných hasičů.
Sejdeme se v sobotu 11. července v zámeckém parku. Od 13 hodin bude k vidění nová i stará hasičská technika, vozidla policie a záchranné služby. Proběhne soutěž v pumpování koňskou stříkačkou, vystoupí mažoretky, taneční skupina Arabela, pro děti skákací hrad. V 15 hodin se uskuteční koncert skupiny Argema a od 19 hodin k tanci a poslechu hraje skupina Meteor.