ČSSD – 4849 hlasů
KSČM – 4770 hlasů
TOP 09 + Starostové – 3000
Východočeši – 2957
ODS – 2549
Koalice pro Král.kraj – 1555

Nejvyšší účast: Kostelec – 70,97 procent

Nejnižší účast: Kozojedy – 18,54 procent

Šest obhajov ČSSD, tři vítězství KSČM

Vítězná ČSSD obhájila svoje prvenství v šesti okresech, letos celkově druhá KSČM však triumfovala hned ve třech okresech našich krajů.
Na Chrudimsku, kde komunisté byli před čtyřmi lety až čtvrtí, letos o 314 hlasů porazili druhou Koalici pro Pardubický kraj. Z bronzových pozic z roku 2008 je pro zlato před stříbrnou ČSSD na Rychnovsku a Trutnovsku katapultoval rozdíl 977, resp. 852 odevzdaných hlasů. Nejmenší rozdíl v čele žebříčku byl v okrese Jičín, kde ČSSD porazila KSČM o pouhých 79 hlasů, na Královéhradecku pak o 104 hlasy.

Naopak, na Náchodsku sociální demokraté komunisty převálcovali – vyhráli o 2209 hlasů. V tomto okrese zaujal téměř desetiprocentní zisk Patriotů, na Orlickoústecku překročili pětiprocentní hranici Nezávislí.

Na Svitavsku a na Chrudimsku by voliči do krajského zastupitelstva poslali jen pět stran a hnutí, v okresech Hradec Králové, Náchod a Rychnov nad Kněžnou by „zastupitelskou nominaci" získalo sedm subjektů.

Jedině na Rychnovsku překročila pětiprocentní hranici kandidátka Sdružení nezávislých kandidátů Evropští demokraté, což je pochopitelné. Lídrem totiž byl Helmut Dohnálek, který se jako zdejší rodák angažoval při rozvoji nejen příhraničí.

Stabilní přízeň voličů má Koalice pro Pardubický kraj, která na Orlickoústecku obhájila stříbrný a na Pardubicku bronzový post; ze třetího místa na druhé pak poskočila v okrese Chrudim.