„Snažím se chodit k volám pravidelně. Původně jsem k těm evropským jít nechtěl, ale byl jsem ve svém soudním zájmu pozitivně osloven sociální demokracií. Proto to beru jako povinnost v rámci vzájemné pomoci," rozpovídal se ochotně čekající Jarmil Šolc. Přiznal, že k volbám nechtěl jít kvůli znechucení z politické situace, hlavně ze stran ODS, TOP 09 a také ANO 2011. „Na Evropskou unii se dívám pozitivně, protože může zprůhlednit hospodaření států. Je vždy lepší být součástí většího celku," dodal.

Hana Seidlová je u každých voleb jako první. „Snažím se jít příkladem vnučkám. Všechny už mají přes osmnáct, takže určitě půjdou. Volím stále stejnou stranu, dokonce jsem tentokrát jednoho člověka zakroužkovala," řekla. Každý občan může zakroužkovat až dva kandidáty a tím jim udělit preferenční hlas. 

Kdo si ovšem volby užil z jiné perspektivy, byl Adam Kracík. Čerstvě oslavil 18. narozeniny, vůbec poprvé usedl ve volební komisi a, co čerti nechtěli, byl vylosován jako její předseda.

„Jsem tu úplně poprvé," konstatoval s úsměvem. „Mamka dlouhodobě dělá zapisovatelku u voleb, takže přes ní jsem se sem dostal," vysvětlil.

„A zrovna byl vylosován, chudák," glosovala ihned jeho mamka Martina Kracíková. „Když se objeví problém, měl by ho předseda umět vyřešit. Třeba se stává, že přijdou lidi s falešným voličským průkazem," dodala zkušená zapisovatelka.

Voliči v České republice vybírají budoucích jednadvacet poslanců Evropského parlamentu, jenž sídlí v belgickém Bruselu. Dostanou od občanů pětiletý mandát a připojí se ke svým kolegům z jiných zemí Evropské unie. Celkový počet europoslanců je 751. Volí se ještě dnes do 14 hodin.