Ta byla zahájena letos 4. května při Otevírání turistické sezony na Zvičině. Pátý ročník fotosoutěže Podkrkonoší nesl téma Život v Podkrkonoší.
„Obdrželi jsme celkem 63 fotografií od 15 soutěžících. Odborná porota následně určila tři výherce a široká veřejnost prostřednictvím hlasování na webu www.podkrkonosi.eu výherce webu," uvedla Tereza Šubrtová, manžerka o.s. Podchlumí," řekla Klára Davidová.

Soutěžní fotografie zachycují život, rodinu, sport, akce, atraktivity a přírodu v Podkrkonoší a ostatní věci, které nás obklopují v každodenním životě a týkají se cestovního ruchu. Pro vítěze byly připraveny bohaté ceny v podobě rodinného vstupného do areálu Kuks, poukaz na ubytování v penzionu Na Faře v Dubenci, fotoalba, regionální produkty a další sponzorské dary, které poskytly město Hořice, Dvůr Králové nad Labem, ZOO Dvůr Králové a Královéhradecký kraj.

Umístění
1. místo Ladislav Fejfar – Zvičinské pole
2. místo Marie Bukovská – Mezi světlem a temnotou
3. místo Michal Ludvík – Zapadám…
Cena webu Michaela Gabrielová – Houbařská sezona, Vřesník.

Snímky Fotosoutěže můžete nalézt na webových stránkách www.podkrkonosi.eu v sekci Fotogalerie. Vytištěné fotografie budou tvořit putovní výstavu – od konce září je možné je nalézt v hotelu Pod Zvičinou. Sdružení Podzvičinsko děkuje všem za účast a výhercům gratuluje.