Předsedkyně TJ Sokol Štěpánka Kořínková při sobotním slavnostním otevření připomněla, že místní sokolové začali před sto lety se stavbou tělocvičny v patře školy, pokračovali klubovnou, menší tělocvičnou a nakonec se podařilo v roce 2019 získat dotaci na vysněnou halu. Sportovci zde mohou nyní plnohodnotně provozovat nohejbal, badminton a především volejbal. Součástí objektu s umělým povrchem je i posilovna. „Byl to obrovský sen všech, stavba předčila naše očekávání,“ přiznala Štěpánka Kořínková. Přitom nešetřila slovy chvály na dodavatele zakázky, který ji zvládl uskutečnit během půl roku.

Radim na Jičínsku má 380 obyvatel, z toho 180 je v řadách TJ Sokol, takže o využití nových prostor tu nemají obavy. Halu by mohli v rámci volejbalových turnajů vyzkoušet i sousedé ze Dřevěnice.

„Jé, tady jsem já a vedle Máňa, poznáváš ji?“ diskutují místní nad vystavenými historickými snímky. Připomínají minulost, ale zdejší sportovní nadšenci se dívají do budoucnosti. Dalším jejich snem je zrekonstruovat venkovní areál, tedy antukové volejbalové kurty včetně osvětlení.