Senioři jsou velmi často uváděni jako jedna z nejsnadnějších skupin obětí trestné činnosti. Ať už se jedná o loupeže s různou intenzitou fyzického napadení, o podvody za účelem získání jejich finančních prostředků či dokonce o domácí násilí i ze strany jejich nejbližších. Častým důvodem je důvěřivost, ale i bezbrannost. Samotné riziko číhá v domácím i venkovním prostředí. V dnešní době se musí počítat i se stále se častěji vyskytujícími virtuálními riziky.

Policie České republiky apeluje na starší spoluobčany. "Nebuďte důvěřiví, nevěřte sebetragičtějším historkám, nepouštějte cizí lidi do svých domů a bytů, nikomu nepůjčujte peníze, zamykejte. Podvodníci využívají různé záminky a lsti, neštítí se ničeho, využívají vaši důvěřivosti, působí na vaše city, aby se dostali k vašim penězům. Pokud z vás nevylákají peníze přímo, ovládají řadu způsobů, jak vás okrást," připomíná policejní mluvčí Aleš Brendl.

Nikdy neotvírejte dveře, nevíte-li, kdo je za nimi. V případě, že se cítíte ohroženi, neváhejte a ihned volejte na bezplatnou tísňovou linku 158.

| Video: Youtube