"Přijelo kolem 60 aut, 35 z nich se účastní orientační soutěže," uvedl pořadatel akce Pavel Vypler. Tradiční událost začínala startem dopoledne v Sobotce. Cestou do Jičína měly posádky plnit úkoly, které ověřovaly jejich znalosti a dovednosti. Na jičínském náměstí se pak auta seřadila a zájemci z řad posádek i veřejnosti mohli hlasovat v Soutěži elegance.

Orientační soutěž měla dvě etapy. Tu první zdržela nehoda na Hrubé Skále, pořadatelé tedy museli na poslední chvíli změnit trasu. "Přišli jsme tak o nejhezčí úsek jízdy, ale to se nedá nic dělat. Hlavně doufáme, že budou všichni v pořádku," uvedl pořadatel. Na Valdštejnově náměstí čekala posádky navíc další nepříjemnost v podobě hodinové bouřky. Nakonec se ale podařilo včas vyrazit na druhou etapu orientační soutěže. Cíl byl opět v Sobotce.

"Přijeli jsme podruhé, přemluvil nás syn, který jezdí s rodinou každý rok. Jeho auto koupil kdysi dávno manžel. Syn si jej ale vypiplal," vyprávěla jedna z účastnic, jejíž rodina přijela v bleděmodrém Renaultu 4CV. Zatímco dámská část posádek obdivovala hlavně vzezření modelů, pánové se shromažďovali u otevřených kapot a debatovali nad vnitřnostmi aut.

Událost pořádali členové Renault Car Clubu, který zaštiťuje příznivce francouzských vozidel. Značka ale není podmínkou účasti na sjezdu. "Netrváme na tom, aby byly všechny auta právě od Renaultu. Máme tu letos i Fiat nebo Dacii. Účastnit se může skutečně každý," doplnil Pavel Vypler. Klub pořádá každoročně orientační soutěže na různých místech v republice. Kromě registrovaných členů přijíždí i nadšenci do motorových vozidel z řad široké veřejnosti.