Zdejší sbor slavil krásných 110 let od založení a tak uspořádal pro sebe, své spoluobčany a přátele ze sousedních obcí krásné odpoledne s hasičskou tematikou a nejen s ní. Naši delegaci při příjezdu přivítal starosta SDH Dobrá Voda bratr Jaroslav Šedivý a další sestry a bratři místního sboru.

Ukázky juda, mažoretek, aerobiku a podobně doplňovaly pestrý odpolední program se stařičkými stříkačkami, ručními i motorovými. Plně funkční z dob před druhou světovou válkou. Semilská parní stříkačka, byť byla trochu bokem (pro svou váhu a nutnost velké spotřeby vody) se stala jednou z největších atrakcí a zázraků techniky z přelomu devatenáctého a dvacátého století.

Právě v této lokalitě Hořicka takovýto unikát široko daleko není a proto byl o ni i takový zájem. Obzvláště, když se zatopilo „pod kotlem" a po 15 minutách se pootočilo ovládacím kolem. Pomalu se její parní stroj rozběhl a třípístý parní motor začal klapat svým typickým způsobem. V té chvíli i čerpadla nasála první litry vody z místní požární nádrže a z proudnice vylétl první a ne zcela poslední proud vody. V tom okamžiku byla  všech a my jsme na ni byli právem hrdi. Na tu naši babičku, stařičkou, ale krásnou. V té chvíli dozajista všichni i pochopili, jakou sílu a energii v sobě skrývá tento krásný a masivní stroj, vážící přes 2,5 tuny.

Na cestu zpět do rodných Semil jsme se vydali v pozdních podvečerních hodinách s krásným pocitem příjemně prožitého odpoledne ve společnosti vlídných a chápajících lidí z Dobré Vody. Děkujeme za pozvání přátelé, bylo nám ctí a ještě jednou gratulujeme k té stodesítce.

Ladislav Bruckner, místostarosta SDH Semily I.