Malé i velké návštěvníky přitahovala především možnost prohlédnout si z blízka nejmodernější policejní techniku spolu s výzbrojí a výstrojí policistů.

Velký zájem vzbuzovalo především nové služební vozidlo BMW v barvách policie z dálničního oddělení v Hořicích. Pozadu nezůstalo ani velitelské štábní vozidlo užívané při řešení mimořádných událostí. Bez překvapení se velkému zájmu těšila sbírka historických i dobových střelných zbraní se zajímavým odborným výkladem zkušených policistů.

Zájemci měli rovněž možnost vyzkoušet si na vlastní oči účinky alkoholu, drog a únavy, a to díky speciálním simulačním brýlím. Největším lákadlem se však pro všechny stala dynamická ukázka všech složek IZS při simulované dopravní nehodě s vyproštěním osoby z havarovaného vraku. Atraktivním se rovněž stala malá ukázka práce policejního psovoda se svým parťákem.

Zdroj: Youtube

Akce se také nesla v duchu náborové kampaně „Práce 158x jinak“. Spokojení návštěvníci si rovněž odnášeli spoustu preventivních informací, rad do života a drobných dárečků jako vzpomínku na příjemně prožitý den.