Hned ze začátku dopoledne poznamenala nečekaná událost. Hasiči museli znenadání krátce po deváté odjet k hašení střechy v jičínské průmyslové zóně. "S tím jsme nepočítali, že odjedou všichni najednou. Ale naštěstí jsou tu ještě hasiči z kanceláře, kteří se programu ujali," dodala Lukáčová.

Kromě poutavého výkladu o hasičské výstroji, vybavení a pracovní náplni si hasiči pro děti připravili zkoušku stříkání hadicí a soutěže na cvičišti pro TFA závody. Akce se zúčastnily desítky rodin s dětmi, které byly nadšené. "Hasiči u nás teď frčí. Všechno musíme mít hasičské," uvedla jedna z maminek, zatímco její syn prozkoumával hasičskou pumpu.

Mateřské centrum kapička pořádá pro rodiče s dětmi ve školním roce programy na každý den, o prázdniná pak každé pondělí a čtvrtek. V pondělí se pravidelně v centru koná hrací dopoledne, čtvrtek patří výletům, exkurzím a poznávacím návštěvám. "Byli sjme například na Zebíně u koní, na různých výletech a tak podobně. Přijít může každý," dodala lektorka pátečního programu Spolu a aktivit pro ženy Hana Kverková.