Tři třídy prvňáků tímto způsobem přivítali v Husovce poprvé. Děti se rozdělily podle barev, ve kterých dostaly balónky, deváťáci jim předali uvítací kytičky a hodně štěstí do školních let jim popřál jičínský místostarosta Petr Hamáček a ředitel ZŠ Husova Roman Mareš. "Letos jsme se rozhodli poprvé uspořádat takovou slávu. Zaprvé se stále snažíme dbát na zdraví a covidová opatření, takže jsme se sešli venku, zadruhé nám přišlo hezké prvňáčky mezi sebou přivítat takhle společně," vysvětlil záměr ředitel.

S dětmi na první den přišli do školy i pyšní rodiče, kteří své ratolesti nastrojili a vybavili parádními aktovkami. Do tříd si prvňáčky špalírem odvedly třídní učitelky. "Pojďte se mnou a ničeho se nebojte," chlácholila ty nervóznější jejich třídní učitelka 1.C Yvona Molnárová

Na Jičínsku letos do prvních tříd přišlo celkem 930 dětí, v přepočtu na tisíc obyvatel to vychází na 11,8 prvňáka. V porovnání s počtem obyvatel v okrese je tak na Jičínsku největší podíl prvňáčků z celého Královéhradeckého kraje.

Všichni přítomní popřáli dětem do nového školního roku hodně nabytých vědomostí, mnoho štěstí a hezké zážitky ve školních lavicích. ZŠ Husova momentálně prochází velkou rekonstrukcí fasády. Přes léto se podařilo vyměnit okna, aby žáci a učitelé v zimních měsících na chodbách a ve třídách nemrzli, do konce letošního roku by se pak mohlo stihnout opravit alespoň polovinu historické fasády.

"Zahájení roku a přivítání prvňáčků na ZŠ 17. listopadu doprovázel starosta města Jičína Jan Malý, ZŠ Poděbradova navštívil místostarosta Jan Jiřička a ZŠ Železnická vedoucí Městského úřadu Jičín Peter Bareš. Jičín je holt město dětí a jeho čtyři základní školy, které zřizuje, jsou pomyslnou výkladní skříní. Představitelé města si váží dětí a rodičů, vždyť právě díky nim můžeme být vskutku městem pohádek," uvedl mluvčí radnice Jan Jireš.