FBK Jičín Pohoda Team B – Sokol Proxisky Pardubice B 9:2 (4:0, 2:2, 3:0). První vážné ohrožení soupeřovy branky měla na své hokejce v druhé minutě zápasu Hana Novotná, která se chytrou střelou vyhýbala gólmance, ale orazítkovala pouze tyč.

Od té doby se zdálo, že každé střídání první pětky skončí brankou. Vypadalo to také na to, že Pavlína Paličková nikoho jiného do zakončení nepustí, během sedmi minut nasázela soupeřkám hattrick, který v závěru třetiny ještě pojistila dalším gólem.

Druhou třetinu jičínské hráčky nezačaly nejlépe, v oslabení zbytečně couvaly a daly Pardubicím větší prostor. Střela, která sice mířila mimo branku, se odrazila od zad soupeřky a skončila v síti překvapené Lady Špíglové. Celá druhá třetina jakoby byla tímto okamžikem poznamenána. Jičín výrazně polevil a nechal jít soupeřky do tlaku. Přesto se pár pěkných akcí povedlo. Nejprve gólový brankostroj Paličkové přerušila Petrgálová, která však využila nahrávku výše zmíněné. Poté kapitánka Rozsypalová střelou téměř z půlky vymetla pavučiny v růžku pardubické branky. Ke konci třetiny ještě soupeřky zkorigovaly průběžný výsledek, kdy jinak skvěle chytající Špíglová neviděla ani na střelkyni ani na míček.

Ve třetí třetině nejprve vyhecovala Jičín k vyšším výkonům Hana Novotná, která se nejlépe zorientovala před soupeřovou brankou a zvýšila na 7:2. Střelecky se opět probudila i Pavlína Paličková, která využila skvělou přihrávku od Šritrové a s klidem na hokejce si nejprve položila gólmanku a poté střílela do prázdné branky. Poslední gól se zrodil ze spolupráce kapitánky a Markéty Šudové a Jičín vedl necelých devět minut před koncem zápasu 9:2. Pomyslnou třešničku na dortu v podobě desátého gólu nikdo nezískal, i když šancí ještě bylo mnoho.

V tomto utkání pohodářky bojovaly nejenom o celkové vítězství v sezóně, ale i o vítězství v kanadském bodování, kde byla kapitánka na prvním sdíleném místě s hráčkou z Pardubic, která nastupovala za A i B tým. V tomto utkání však získala Rozsypalová celkem pět kanadských bodů. Nyní je tedy jisté, že ji soupeřka překonat nemůže.

Fakta: Branky a asistence: Paličková (Šudová), Paličková (Rozsypalová), Paličková (Rozsypalová) Paličková (Šudová), Petrgálová (Paličková), Rozsypalová (Vacková), Novotná (Rozsypalová), Paličková (Šritrová), Šudová (Rozsypalová). Jičína B: Špíglová, Tobolková, Šritrová, Rozsypalová, Novotná, Vacková, Smetánková, Paličková, Vondrovicová, Petrgálová, Šudová, Marksová. Trenér: Josef Pařík. Realizační tým: Michaela Divišová.    (lp)