Dorazili i kamarádi z Německa, takže punc mezinárodní akce byl tímto stvrzen a pořadatelé z F 600 Club CZ Příšovice byli spokojeni.

Všichni dorazili už v pátek, kdy je čekaltojo – a řada soutěží. Poté si oddychli při večerní grilovačce. V sobotu vyrazili na spanilou jízdu Českým rájem a zastavili se i na Valdštejnově náměstí v Jičíně.

Návštěva
Při zpáteční cestě do Edenu je čekala ještě jedna neplánovaná zastávka. V kempu Rumcajs se totiž usadili účastníci 10. ročníku srazu vozů Fiat 126. Právě se chystali na volejbalový turnaj, když do areálu vtrhli řidiči malých fiátků. Za mohutného troubení najely vozy na zelenou plochu. Následovalo zdravení, prohlídky vypiplaných aut a nakonec bylo sjednáno, že v příštím roce se fiatáři sejdou společně.

Po příjezdu do jinolického kempu všichni po krátkém oddechu sledovali fotbalové utkání o putovní pohár – Fiatbal a další soutěže. Večer se sešli na slavnostním vyhodnocení akce, po kterém následoval koncert a zábava až do rána.

„Já mám taky malou šestistovku z roku 1966," přiznává mluvčí klubu Jan Kozák z Vyskeře.

Na otázku, zda s fiátkem jezdí běžně nebo jen ve výjimečných situacích, vysvětluje: „V momentě, kdy do něčeho takového vrazíte 150 tisíc, tak jezdíte jen když je hezké počasí a jen když se zachce. Není to o tom, že bych někam pospíchal, ale užívám si jízdu. Je to auto pro dobrou náladu a pohodu."

Proč právě tato volba? „Chtěl jsem něco, co by se mi líbilo. Původně to byl Brouk, ale ten byl moc drahej, druhou možností byla Škoda 110 R, těch jezdilo relativně hodně, a tak mě napadla šestistovka. Mám ji od osmnácti."