Novým primátorem města se stal lékař Zdeněk Fink z Hradeckého demokratického klubu.

Od hradeckých zastupitelů získal 20 hlasů. Pro poslankyni Hanu Orgoníkovou, kterou navrhla ČSSD, hlasovalo šestnáct z celkového počtu 37 zastupitelů.

Jeden z odevzdaných hlasů byl neplatný.

„Nemám pocit zadostiučinění. Mám pocit, že mě čeká velký kus práce,“ řekl po zvolení do funkce nový primátor. „Děkuji za hlasy pro mě a gratuluji ke zvolení panu Finkovi. Může se zdát, že je to prohra, ale do budoucna to může být výhra,“ uvedla Hana Orgoníková. Po volbě primátora následovala volba náměstků. Náměstkem pro majetek a městské organizace se díky 21 hlasům stal Martin Soukup (ODS), náměstkem pro rozvoj, investice a dotace Jindřich Vedlich z TOP 09 (25 hlasů). Náměstkem pro školství, sociální věci a zdravotnictví bude Leoš Kučera z DvHK (21 hlasů) a náměstkem pro kulturu, sport a cestovní ruch se stane Josef Krofta (VPM), kterého podpořilo 22 zastupitelů.

Pro zbývajících šest míst hradeckých radních dali zastupitelé důvěru Janu Michálkovi (ODS), Nadě Štěrbové (ODS), Vladimíře Šilhánkové (VPM), Lence Jaklové (TOP 09), Richardu Nádvorníkovi (TOP 09) a Vladimíru Springerovi (HDK).

Zdeněk Fink (HDK), primátor

- lékař – otorinolaryngolog
- v komunální politice se od roku 1998 angažuje v rámci Hradeckého demokratického klubu (HDK), je členem královéhradeckého zastupitelstva (od 1998) a členem městské rady (od 2002).
- podruhé ženatý, s manželkou Eliškou mají dohromady pět dětí

Martin Soukup (ODS), náměstek majetku

- členem ODS od roku 1997
- od roku 2002 byl zvolen do zastupitelstva města, stal se členem Rady města Hradce Králové a náměstkem primátora s odpovědností za sociální politiku, kulturu, sport, cestovní ruch, školství a volný čas dětí a mládeže
- má tři děti

Jindřich Vedlich (TOP 09), náměstek investic

- asistent ministra zdravotnictví, vysokoškolský pedagog
- účastnil se revolučního dění v Hradci, byl členem Studentského stávkového výboru v roce 1989
- má středoškolské vzdělání v oboru elektro a vysokoškolské na Univerzitě Hradec Králové
- je ženatý a má tři děti

Leoš Kučera (DvHK), náměstek školství

- od roku 2003 ředitel artkina Centrál v Hradci
- pracoval jako novinář, mezi jeho záliby patří film, hudba, výtvarné umění, příroda, vysokohorská turistika, cestování
- podle něj je třeba změnit atmosféru ve městě a zpříjemnit vztahy mezi radnicí a občany

Josef Krofta (VPM), náměstek kultury

- věnuje se divadlu, od roku 1971 do 2008 v Divadle Drak Hradec Králové jako režisér, později umělecký šéf. V letech 1976 - 1979 režíroval v Divadle Spejbla a Hurvínka v Praze. Od roku 1990 až dosud působí v loutkovém divadle DAMU jako vedoucí katedry.
- je ženatý a má dvě dospělé děti

PŘÍMO Z JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA
Do roku 2011 povede magistrát nový primátor Zdeněk Fink (Hradecký demokratický klub).

V úterý odpoledne tak zastupitelé nevyťali pátý políček obyvatelům Hradce Králové v podobě svého dalšího jalového zasedání, ale potvrdili dopolední dohodu středopravé koalice. Tu podepsaly ODS, TOP 09, Volba pro město, Doma v Hradci a právě Hradecký demokratický klub. Zaručovala primátorovi 21 z možných 37 hlasů zastupitelů. Nový primátor jich dostal nakonec dvacet, když jeden hlas byl neplatný.

Zastupitelé svůj úkol pojali velmi vážně, přestože se zasedání konalo v čase mezisvátečním, hlasovací zařízení hlásilo maximální účast. Pět minut po šestnácté hodině na své místo dorazil jako poslední Oldřich Vlasák (ODS). Oproti předcházejícím pokusům tentokrát nepanovala v sále Adalbertina nevraživost, volba proběhla v úterý odpoledne hladce. Po oznámení jména primátora se plným sálem dokonce rozlehl potlesk.

Hana Orgoníková (ČSSD) svému konkurentovi pogratulovala. „Občané v Hradci chtěli změnu a tou mysleli volební program sociální demokracie, která volby vyhrála. Své voliče neopustím a mohou se na mě kdykoliv obrátit. Chtěla jsem zřídit Den primátorky, v tomto případě bude Den zastupitelky,“ řekla po neúspěšné kandidatuře poslankyně Orgoníková.

Vlastimil Ondráček (ČSSD), kterého před více než pěti týdny zastupitelé tajnou volbou zvolili náměstkem a zároveň jediným statutárním zástupcem města, v úterý rezignoval. Zdůvodnil to tím, že se ČSSD nestala členem vládnoucí koalice ve městě. „Rád bych poděkoval všem lidem, kteří mi na magistrátu pomáhali,“ řekl.