Současná radnice by tu ráda viděla například obchodní centrum, stavbu však podmínila vybudováním kruhové křižovatky. Na tomto zadání si mnoho firem, které měly na pozemek zálusk, zlámalo vaz. Nyní jsou ve hře další dva investoři, kteří přiblížili své zájmy na pondělním veřejném zasedání.

Zástupce společnosti Kaufland vysvětlil cíle německé skupiny, podle níž by nové obchodní centrum bylo pro Novou Paku přínosem.

„Nabízíme nové pracovní příležitosti, práci firmám. Centrum by mělo vyrůst na ploše dva tisíce metrů čtverečních. Uvažujeme o tom, že bychom se přímo podíleli za spolupráce s městem na budování kruhového objektu," představil projekt. Dalším zájemcem je skupina KPD Group. Jde o českou společnost, která své plány nechala zatím pod pokličkou. Zastavět by ovšem chtěla 3,5 až 4 tisíc metrů čtverečních. Vzniknout tu má maloobchodní zařízení.

„Našim zájmem je koupit si pozemek, reflektovat na požadavky obce, to znamená, zajistit dopravu na ulici Pražská včetně kruhového objezdu. Budeme čekat na zadávání podkladů, abychom mohli dát seriozní nabídku," slibuje druhý uchazeč.

Irena Grimová z majetkového odboru města potvrzuje, že oba investoři chtějí koupit více jak deset tisíc metrů čtverečních.

„Pozemky budeme vzhledem ke stavbě kruhové křižovatky a splnění dalších požadavků nabízet za tisíc až patnáct set korun za metr čtvereční," informuje Deník.

Starosta Josef Cogan připomněl složitou dopravní situaci na křižovatce pod sídlištěm. „Pořád to bude i vzhledem ke stavbě obchvatu jedno z nejsilnějších míst v Nové Pace, kudy projede denně pět až šest tisíc aut," konstatoval J. Cogan. Podle informací ŘSD nyní projíždí Novou Pakou 13 700 automobilů. „Uvidíme, jak budou pokračovat jednání. Počítáme, že město by s investorem uzavřelo smlouvu o smlouvě budoucí, k realizaci by mohlo dojít v roce 2017."

Zastupitel Pavel Řehák se pozastavil nad tím, proč už specifické zadávací podmínky nebyly zveřejněny v záměru. „Očekával jsem, že v návrhu usnesení už budou zapracovány," podotkl. Zastupitelé nakonec schválili zveřejnění záměru prodeje s tím, že k záležitosti se rozhodně vrátí při prosincové schůzi.