Někdy ale není čas a nebo člověk spoléhá na to, že co je psáno, to je dáno. V červnu uspořádali v Lázních Bělohradě místní včelaři ve Fričově muzeu výstavu, kde chtěli prezentovat svoji práci a hlavně ukázat, jak se stáčí med. Vypadalo to na zajímavou a živou reportáž. Pozvánka byla na webových stránkách města přibližně v tomto znění: Pořadatelé zvou na dnes již tradiční medobraní, které se bude konat ve dnech 6. a 7. června ve Fričově muzeu.Otevřeno bude od 6 do 12 a 13 do 16 hodin po oba dny. Ne této akci se mohou návštěvníci seznámit s prací včelařů a ochutnat čerstvý letošní med. Přímo před zraky návštěvníků bude med stáčen z plástů do sklenic s následným prodejem zájemcům.

A protože brzo vstávám, tak jsem se rozhodla, že včelaře přepadnu hned ráno. Dala jsem jim náskok, přijela jsem po půl sedmé k Fričovu muzeu, kde však nebyla ani noha. Oběhla jsem budovu, nikde nikdo. Tak znovu, ale marně. Naštěstí je v sousedství pekárna, kam se trousili lidé. Oslovila jsem kolemjdoucí, ale nikdo nic bližšího nevěděl. V pekárně mě ujistili, že muzeum bylo včera otevřeno a dnes by měli včelaři dorazit také. Bylo už po sedmé hodině, a tak jsem si dovolila žhavit telefon.

Včelaře jsem zastihla doma u snídaně, udivené, co tam tak brzo ráno hledám. Oni prý otevřou muzeum až v devět. O pozvánce na stránkách města neměli ani tušení, asi si tady zařádil šotek. Inu, někdy zaskočí i k nám do novin, tak buďte prosím shovívaví.