Městečko s devíti sty obyvateli trápí intenzivní doprava přes centrum. Náměstí je průjezdné a je tepnou i pro nákladní dopravu.

V současné době probíhá rekonstrukce sokolovny. Město se několik let marně pokoušelo získat dotaci. Na sklonku volebního období se zastupitelé, vedení starostou Miroslavem Noskem, rozhodli zahájit přestavbu čistě z miletínského rozpočtu.

Město svou prestiž staví na osobě Karla Jaromíra Erbena. Objevují se hlasy, že vedení města se snaží zvednout pověst Miletína navenek, problémy místních však přehlíží. Snad proto jde do voleb jde opoziční hnutí vedené Vladimírem Markem. Kdo uspěje? Rozhodnou voliči.

A jaké jsou odpovědi volebních lídrů?

Vladimír Marek, lídr kandidátky Miletín pro všechny
1. Dopravní situace
Dle mého názoru největším problémem v dopravní situaci je nadměrné množství nákladní přepravy, na kterou miletínské komunikace nejsou stavěny, a z tohoto důvodu v tuto chvíli nevidím bohužel žádné řešení. Parkování v Miletíně je na úrovni odpovídající velikosti města a další jeho rozvoj, v současné době, není prioritou.
2. Co je prioritou? Kultura, sport, nebo cestovní ruch?
Z mého pohledu nelze dělat prioritu mezi jednotlivými aktivitami. Vše, co podpoří obecně rozvoj Miletína je přínosem a je třeba vhodně, z dlouhodobého hlediska, vybalancovat jednotlivá odvětví mezi sebou pro spokojenost všech občanů Miletína a okolí.
3. Téma volebního období
Na základě finančních analýz chceme stanovit dlouhodobý plán rozvoje Miletína. V případě zvolení budeme řídit město na bázi manažerských rozhodnutí podpořených standardními analýzami ve všech směrech. Naším cílem je i obnovit důvěru obyvatel v plánování rozvoje města Miletína s výrazným zvýšením komunikace s občany a jejich další zapojení do nových společensky kulturních aktivit. Vytvoříme prostředí pro mladé rodiny s dětmi (podpora výstavby rodinných domků, rozvoj infrastruktury, …) tak, aby měly důvod zůstat v městě Miletín.

Miroslav Nosek, lídr kandidátky Starostové a nezávislí
1. V Miletíně máme tři riziková místa, a to sjezd z náměstí do ulice 10. května, kde jsme instalovali mohutné zábradlí, dále samotnou křižovatku na náměstí, která je velmi nepřehledná, a zatáčku v ulici Jiřího z Poděbrad pod sokolovnou, kde bychom také rádi umístili zábradlí. Spolupráce se Správou a údržbou silnic Královéhradeckého kraje je na vynikající úrovni a díky tomu se také povedlo v Miletíně zrekonstruovat ulici Jiřího z Poděbrad a ulici 10. května. Zbývá nám ulice Komenského, kde však již bylo započato na společných jednáních. Parkování vozidel v Miletíně není velkým problémem, pouze v jedné ulici máme potíže. Zde by bylo dobré jednat s lidmi a tuto situaci vyřešit ke spokojenosti všech.
2. Těžká otázka. Důležitá jsou všechna jmenovaná odvětví. Nejvýše však bych postavil kulturu se sportem, a to proto, že je velmi důležité pro další rozvoj a spokojenost občanů podporovat obě. Co se týká kultury, tak se musí především podporovat DS Erben Miletín, MS ČČK, Klub K. J. Erbena, Farníci Miletín, škola a školka, kteří se nám nejvíce starají o kulturu. Samozřejmě nesmím zapomenout na naší knihovnu, která se dokonce stala druhou nejlepší v republice. Co se týká sportu, je to prakticky stejné a kromě toho bychom rádi také dokončili rekonstrukci budovy sokolovny, vybudovali sportovní halu a atletický ovál.
3. Zcela jistě to je nutné vyřešit bezbariérovost ordinace praktického lékaře, instalaci bankomatu a zasíťování inženýrskými sítěmi pozemky pro výstavbu deseti rodinných domků. Úkolů je mnohem více, ale tyto považuji za nejdůležitější.

Koho máme na radnici:
Zatímco v roce 2006 kandidovaly v Miletíně tři subjekty, v roce 2010 už jediný, Starostové a nezávislí (STAN). Pro jedenáctičlenné zastupitelstvo STAN sestavili jedenáctičlennou kandidátku
Do zastupitelstva se tak dostali Miroslav Nosek, Tomáš Hlavatý, Alena Jirsáková, Ondřej Machačka, Zdeněk Filounek, Bedřich Hak, Vlastimil Hak, Zdeněk Paulus, Martin Hlaváček, Tomáš Kožíšek a Roman Rais
Ustavující schůze se konala 3. listopadu 2010. Starostou byl zvolen Miroslav Nosek (obhájil), který ve volbách získal spolehlivě nejvíce voličských hlasů. Místostarostou zastupitelé zvolili Tomáše Hlavatého. Rada i zastupitelstvo byly po celé čtyři roky stabilní.⋌(zik)

 ANKETA: Co vnímáte jako největší problém ve vašem městě?

Martin Kořínek,
Miletín
Problémem je starosta. To znamená, že je to opravdu šikovný chlap, jenomže se stará především sám o sebe. Je tu spousta silnic, které jsou v dezolátním stavu, zato u jeho domečku je krásná nová asfaltová silnice.

Josef Čeněk,
Dvůr Králové n. Labem
Problém je stejný jako všude jinde, kam se přistěhuje početná romská menšina. Nebydlím zde, ale v Miletíně jsem často, mám to přes kopec. Jinak je tu hezky, Miletín má pěkné koupaliště i přírodu a dá se tu snad dobře žít.

Karel Šedivý
Miletín
Problémy nejsou nijak zásadní. Přistěhoval jsem se s tím, že tu budu mít klid, ale ne. Zjistil jsem, že čím méně lidí, tím hůře. Se starostou máme řadu problémů, ale nikdo by nebyl lepší. Vždy je to o lidech – jací všeobecně jsme.

Pavel Lachtan,
Miletín
Stojí to tu za… Je tady málo práce a na dojíždění je všechno daleko. Z Miletína se stal bohužel buranov, kde se všechno mění k horšímu. Od obchodů po hospodu. Je tu sice hezky, ale jen díky okolní přírodě.

Monika Šedivá
Miletín
Obec se stará o turisty. Opravily se stezky i památná místa, což je dobře. Špatné je to v místech, kam turisté nechodí. Například my jsme radnici žádali, ale novou silnici nám zkrátka nezařídí. Pro nás peníze nejsou.