V sobotu odpoledne se v klubovně na hřišti sešel přípravný výbor, který má na starosti organizaci třetího sjezdu rodáků, občanů a přátel obce Dřevěnice.
Termín byl stanoven na sobotu 23. května, což je již poměrně brzy, a tak organizátoři mají opravdu napilno. Půjde vskutku o historickou událost, neboť předcházející sjezdy se konaly v letech 1931 a 1965 - třetí květnový se uskuteční po 44 letech!

Luboš Kraus již nastínil program květnového setkání. Zahájeno bude slavnostním přestřižením pásky u multifunkčního domu (13.30), který byl vybudován z původní základní školy. Odsud se vydá průvod za hudebního doprovodu k soše sv. Jana Nepomuckého, kde budou přítomní svědky křtu této církevní symboliky obce. Při cestě na hřiště je ještě plánováno položení květin u pomníku padlých a v 15 hodin bude úvodním slovem starosty Václava Sobotky a hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France sjezd zahájen.

Na krytém pódiu by se měly představit Jana Rychterová a Edita Adlerová, dřevěnická hymna tu zazní v podání Daniela Hůlky.

Zahraje dechová hudba Táboranka, svou techniku představí hasiči.

Pro děti bude připraven bohatý program, na své si přijdou i milovníci volejbalu. Sehrány budou dva zápasy.

Večer zakončí po koncertu kapely ABBA Revival taneční diskotéka. Vše se uskuteční ve volejbalovém areálu.

Součástí akce budou i výstavky ze života obce, hasičů, sokolů, vše doplněné kronikami a fotografiemi. Vladimír Zemánek připravuje bulletin, který bude mapovat historii i současnost obce. „Text, jehož jsem autorem, doplní snímky Jiřího Albrechta, nebude chybět výběr z kronik i soukromých dokumentů. O krátká poselství či zdravice jsme žádali prezidenta Klause, známé politiky, dále Dana Hůlku, předsedu ČOV Milana Jiráska, šéfa sportovní redakce ČT Otakara Černého i sousedku z Tužína, olympijskou medailistku Blanku Paulů,“ upozorňuje.

Almanach bude v prodeji společně se speciální medailí, která bude i vstupenkou. Zváni jsou politici, starostové, sportovci…

Úpravy programu nejsou vyloučeny, termín setkání však zůstává.

Takže pokud je Dřevěnice milým místem ve vašem srdci, nezapomeňte ji 23. května navštívit.