Odborníkem na přípravu čaje je Roman Šolc, a tak nás zajímalo, jak dlouho se má čaj louhovat? „Záleží na druhu. U pytlíkového jsou instrukce většinou jasně napsané, zato v případě sypaného může nastat problém. Dobu louhování lze, zjednodušeně řečeno, odhadnout na základě původu čaje.

U čínských černých čajů (tzv. červených) to jsou čtyři až pět minut, u indických dvě a půl minuty, u nepálských tři minuty. Dvakrát fermentovaný černý čaj Pu-erh nechte „pracovat" pět až dvanáct minut. Čím větší jsou vaše zkušenosti s tímto „čajem císařů", tím louhujte déle. Ale buďte opatrní, neboť po něm jen tak neusnete. Dávkování černých sypaných čajů je tři lžičky na půl litru vody," informuje nás.

Takže už víme jak čaj připravit, ale který si koupit? Poradili nám ve specializované prodejně čajů na Valdštejnově náměstí v Jičíně. Čajů tu mají velký výběr od černých, zelených, ovocných, bylinných po dárková balení. Například sypaný černý čaj Assam ( 100 g) zde pořídíte za 28 Kč, kvalitnější Yunnan Black za 92 Kč. Čaj Cejlon stojí 54 Kč, Dobrý rok 86 korun.