Již zítra se dělníci vrhnou na komunikaci v Nové Pace, kde se rypadla a frézy „zakousnou" do povrchu vozovky na křižovatce u Penny Marketu. Původně se měl opravovat nedaleký most, který je v havarijním stavu, podle vyjádření Miroslava Gregora z Ředitelství silnic a dálnic ČR však tuto opravu zbrzdilo prozatím nevydané stavební povolení. „Navíc není most součástí této stavební akce," uvedl Gregor s tím, že dělníci se v úterý vrhnou na zhruba 350metrový úsek od kruhového objezdu směrem na Krkonoše, a to tak, aby mohli připravit terén i pro pracovníky, kteří v druhé etapě budou osazovat nové vodovodní přeložky.

„První etapa bude probíhat zhruba dva měsíce, a to vždy na polovině komunikace, která dostane nejenom nový povrch, ale také nové odvodnění. Zároveň se srovnají žulové obrubníky," uvedl zástupce ŘSD a dodal, že letos čeká na dělníky v Nové Pace ještě navazující úsek u Vrchoviny, kde celková délka nového povrchu dosáhne takřka půl druhého kilometru. Práce skončí v posledních zářijových dnech.

Po celou dobu oprav bude provoz na stavbě řízen kyvadlově. „Zhruba do osmnácti hodin budou dopravu řídit proškolení pracovníci. Poté semafory," dodal Gregor. 

Již zítra se silničáři vrhnou na opravu komunikace v Nové Pace, kde by první etapa měla trvat dva měsíce a provoz by bude řízen kyvadlově. Od začátku května by se pak měli řidiči obrnit trpělivostí i v jednom z nejvíce přetížených dopravních uzlů v regionu, směřujícího z Liberecka a Jičínska na Hradec Králové. Podle Miroslava Gregora z ŘSD by právě pátý kalendářní měsíc měla začít oprava povrchu silnice R 35 v Úlibicích.

„Oprava průtahu Úlibicemi je v našem plánu, který chceme realizovat od začátku května. Zatím však není uzavřena soutěž. Byli bychom však rádi, kdyby se tento, zhruba kilometrový úsek, podařilo opravit do začátku prázdnin," informoval Deník Miroslav Gregor s tím, že při této opravě ještě není dořešena ani otázka případných objízdných tras pro osobní dopravu. V úvahu prý připadá trasa na Lužany.