Proto si oba s manželem myslíme, že by v novinách mělo být i místo pro pochvalu. A instituce, která si pochvalu zcela určitě zaslouží, je Domovinka – denní stacionář, který sídlí v blízkosti Domova pro seniory v Jičíně na Novém Městě.

Máme dvaadevadesátiletou matku, které bylo doma samotné smutno, protože její zdravotní stav nedovoloval chodit do města. A tak jsme začali hledat místo, kde by se její život dal zpříjemnit. Přes internet jsme objevili denní stacionář Domovinka a byli jsme se tam hned podívat. Otevřely nám dvě milé dámy a ukázaly nám skupinu seniorů v družné zábavě.

Všude perfektní čistota a příjemná atmosféra. I naše matka byla Domovinkou nadšená a hned jsme dojednali pobyt zde na dva dny v týdnu. Jaké bylo naše překvapení, když matka si po dvou týdnech přála být v Domovince každý den.

Je tomu už rok a matka je tam nesmírně spokojená, Domovinka se stala součástí jejího života. Je tam milý a obětavý personál a je to hezká přechodná doba pro pozdější pobyt v Domově důchodců, který sídlí v sousedství, je to ideální místo. Vřele doporučujeme a vyslovujeme všem odtud dík a pochvalu za všechno, co pro naše seniory dělají.  Anna a Ladislav Binkovi