„Na začátku byla televizní reportáž o dědečkovi, který celé dny sbírá nápojová víčka z PET lahví, aby vydělal na léčbu svého vnuka Ondráška. Za den nasbírá dva a půl tisíce víček, což představuje částku 25 Kč. Řekly jsme si s kolegyněmi, že je to hrozné a že mu pomůžeme. Začaly jsme sbírat víčka mezi sebou a pak je panu Václavu Tonarovi z Ostrova na Jičínsku předáme," vysvětluje Karolína Staňková, vedoucí přímé péče Domova.

Domov důchodců Ústí nad Orlicí zaměstnává 92 zaměstnanců, do sbírky se zapojili téměř všichni a oslovili i své známé a příbuzné.
„Určitě nejde o těch pár korun. I kdybychom se na Ondráškovu léčbu s holkama složily, vybraly bychom malou částku, protože většina z nás živí rodiny a platy v sociálních službách se pohybují hluboko pod národním průměrem. Myslím si, že ve sběru víček nejde hlavně o peníze, ale o podporu. Rodina malého pacienta si uvědomí, že není sama, že lidem není jedno, jak se žije těm ostatním. A také zdravotní pojišťovna nebo stát se možná časem chytí za nos a řekne si, že místo deseti rekonstruovaných kanceláří nebo místo jednoho kilometru postavené dálnice třeba pomůže desítkám takových malých Ondrášků," dokončila Karolína Staňková.

Domov důchodců Ústí nad Orlicí je příspěvkovou organizací města. Disponuje kapacitou 115 lůžek domova pro seniory a 24 lůžek domova se zvláštním režimem. Je zakládajícím členem mezinárodní platformy A – FORUM, z.s., členem Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky a členem české pobočky European Anti Powerty Network – Evropské sítě proti chudobě a sociálnímu vyloučení.

Více informací na www.dduo.cz.
Kontakt: Karolína Staňková, DiS., vedoucí přímé péče Domova důchodců Ústí nad Orlicí    (ks)