Místní obyvatelé mají důvod k radosti. V závěru obce směrem na Kacákovu Lhotu podél komunikace III/ 32843 totiž povede nové vodovodní potrubí dlouhé zhruba 856 metrů.

„Jedná se o čtvrtou etapu stavby vodovodu, který v Dolních Robousích zatím chybí. Dá se říci, že od kravína potrubí není," uvedl vedoucí investičního odboru Jan Zachoval.

Městská rada nyní schválila podání žádosti o dotaci z Královéhradeckého kraje z programu Rozvoje infrastruktury v oblasti vodního hospodářství". Celkové náklady jsou odhadovány na 2,8 milionu korun bez DPH.

Projektová dokumentace je již zpracovaná, pouze se čeká na vydání územního rozhodnutí, což má být dokončené v závěru srpna.

„K žádosti je také nutné doložit podepsanou smlouvu s uchazečem, který vyhrál výběrové řízení, které jsme vypsali. Podmínka pro provedení díla je však získání dotace nejméně ve výši padesáti procent z nejvýhodnější cenové nabídky," vysvětlila Magdaléna Doležalová, tisková mluvčí městského úřadu.

Dokončení

Zakázka má být zahájena v září a dokončena v listopadu letošního roku. „Jak jsme zjišťovali, místní mají o přípojky na veřejný vodovod zájem. Zatím jsou zásobováni vodou z vlastních studní," konstatuje Jan Zachoval.