Na Světové olympiádě kuchařů a cukrářů IKA Erfurt 2012 studentka packé školy Eliška Nýdrlová v kategorii D2 (cukrářský umělecký výrobek) získala hned dvě zlaté olympijské medaile. Oceněnými exponáty se staly sladké kompozice Život na Nilu a Walt Disney. Eliška už v současnosti není studentkou a změnila i své příjmení z Nýdrlové na Hebká.

Jako mistrová do Erfurtu dovezla doslova pohádkový sen s názvem Co se skrývá ve vašem dortu? Kompozici vytvářela od srpna, pracovala tak usilovně, že vyvalování těsta a modelování figurek u ní vyvolalo zánět šlach. Nepočítala, kolik cukrářské hmoty spotřebovala ani kolik postaviček dílo obsahuje. „Vyrobila jsem městečko v dortu, kde žijí plyšáci a užívají si v relax zóně, cukrárně, mají tu svoji knihovnu, kadeřnictví i bytečky a koupají se v čokoládě. Chtěla jsem ztvárnit něco, co mě bude vyjadřovat. Dílo, do kterého obtisknu sama sebe," přiznává mladá žena, který se netají tím, že cukrařinu miluje.

Škola se v Německu prezentuje dalšími čtyřmi kompozicemi – Kupou roztomilosti od studentky Vendulky Ducháčové, dílem Anetky Růžkové Pravý pán moří, které už získalo zlatou medaili na soutěži Gastro v Hradci Králové. Dalším želízkem v ohni je Pán nebes, třicetikilové orlí hnízdo z modelovací hmoty.

„Bylo to náročné, nejhorší byla výroba peříček, je jich přes tisíc," popisuje soutěžní práci, která přicházela na svět tři měsíce, autorka Tereza Kalenská. Studentka třetího ročníku stojí i za výrobou secesních hodin. Terezka pracovala pod vedením odborné mistrové Jitky Maškové. Dalším náročným úkolem byla přeprava kompozic. „Vezeme sebou originální potravinové lepidlo, abychom případné škody napravily," doplňuje Jitka Mašková.