Brigáda Komitétu pro udržování památek roku 1866, ve složení Josef Votrubec, Pavel Skalský a Milan Trakal, při označování pruského hrobu v Holíně.Sešlo se zde šest členů spolku. Hlavním cílem bylo označení pruského hrobu nacházejícího se v obci Holín, litinovým křížem.
Dále bylo upraveno okolí pomníků v Dolním Lochově a Dílcích. (Brigáda Komitétu pro udržování památek roku 1866, ve složení Josef Votrubec, Pavel Skalský a Milan Trakal, při označování pruského hrobu v Holíně na snímku vlevo).

„Již delší dobu pátráme po místě, kde stával ještě v padesátých letech minulého století menší pískovcový pomník z roku 1866," informuje Martin Drapák. Pomník se měl nacházet při polní cestě z Bradačky do Dílců (viz mapka nahoře, cesta tučně vyznačena).

Kdo by prosím věděl o tomto pomníku nebo i o jiném zapomenutém hrobu z války 1866, ať se prosím obrátí na spolek, konkrétně na Martina Drapáka, technického referenta pro bojiště u Jičína z r.1866, telefon 606 478 214, případně na emailový kontakt: komitet1866.jicin@seznam.cz. Děkujeme čtenářům za případnou pomoc při pátrání po památce.