Služby využilo přibližně 2000 pasažérů s tím, že největší zájem byl o první ranní spoj. Bezplatná přeprava je určena starším lidem, maminkám s dětmi, hendikepovaným a dětem do deseti let. Autobus byl zřízen především kvůli špatné schůdnosti úseku od kapličky směrem k Dukelskému náměstí, a také pro dlouhé trasy mezi sídlištěm, centrem města a markety. Linka pro 20 pasažérů vyjížděla v 9, 10 a 11 hodin od vlakového nádraží přes sídliště a centrum k Penny marketu a zpět kolem polikliniky.

Letos dojde ke změnám. Spoj zahájí provoz 1. listopadu a ukončí jej 31. března 2009. Osoby budou přepravovány na vytyčeném okruhu vždy v 7.15, 7.45, 9 a 11 hodin. Autobus bude vyjíždět z vlakového nádraží, zastaví v ulici Na Cihlářce, směřovat bude ke kapličce, ulicí Na Tržišti do centra, na autobusové nádraží, k Penny marketu, poliklinice, Lidlu a zpět na sídliště.

Oba markety se budou výraznou měrou podílet na finanční úhradě jízd (5 tisíc korun měsíčně), na provoz bude vynaloženo celkem 70 až 80 tisíc korun. Nově ještě přibude spoj do Přibyslavi, který bude ze satelitní obce vyjíždět vždy v pátek v 10.45 hodin. Radní budou nyní jednat o dočasném odklonění dopravy ve směru ke kapličce. Svatojánská ulice je totiž v rekonstrukci.