„Holčička je plně donošená, váží 2750 g a měří 49 cm. Během dnešního odpoledne probíhají u miminka, které je prozatím hospitalizováno na našem novorozeneckém oddělení, standartní odběry běžné u všech novorozenců,“ popsal MUDr. Lubomír Voltr, primář gynekologicko-porodnického oddělení a lékařský náměstek ředitele nemocnice.

Celého melouna si dopřály dvorské slonice Saly a Umbu při pondělním světovém dni slonů a lvů. Melouny jsou pro slony netradiční pochoutka a kvůli vysoké cukernatosti se s nimi musí hodně šetřit.
Panáčkovat a hrát slony na harmoniku u nás neuvidíte, říká zoolog safari

„Je to poprvé, kdy jičínský babybox posloužil svému účelu. Děvčátku přeji hodně úsměvů do života a pevné zdraví a našim zdravotníkům velmi děkuji za péči, kterou malé holčičce poskytují,“ shrnul dnešní událost v jičínské nemocnici náměstek hejtmana pro zdravotnictví, Ing. Aleš Cabicar.

Babybox byl v Oblastní nemocnici Jičín instalován 18. května 2015. Zařízení se nachází v pavilonu L na kruhovém objezdu v lípách (ul. Bolzanova, Čs. armády, Revoluční, Sv. Čecha a Havlíčkova), přímo pod tzv. Kukulovým dubem. Přístupné je 24 hod. denně přímo od kruhového objezdu.