Projekt, za nímž stojí ČSOB, má dvě části. Tou první je výzva široké veřejnosti, aby se aktivně zapojila do řešení otázek každodenního života, mezi které jistě patří 
i dostupnost služeb. Vlastními tipy, tedy zapíchnutím virtuálního špendlíku, mohou dát lidé vědět, kde jim jaká služba či obchod chybí. Na účastníky čekají odměny.

Druhou úrovní jsou podněty podnikatelům. Těm, kteří by hlas veřejnosti vyslyšeli,
a rozhodli se takový obchod či službu v daném místě rozjet, ČSOB rozhodnutí usnadní. Pro podnikatele je připravena analýza tržního potenciálu 
a také zajímavá nabídka od partnerů akce.

Podpora firem

Zahrnuje zvýhodněné služby z oblasti výpočetní techniky, zařízení provozoven, vzdělávání a poradenství. Pokud zájemci využijí slevu od každého partnera alespoň jednou, ušetří více než 30 tisíc korun. První tři klienti ČSOB, kteří uzavřou smlouvu o akceptaci platebních karet v provozovně, jež vznikne v rámci projektu, vyhrají na rok automobil Škoda Fabia Combi od společnosti ČSOB Leasing.

Projektu předcházel průzkum na téma dostupnosti obchodů a služeb. Vyplynulo 
z něho, že rozložení obchodů 
a provozoven služeb není zdaleka ideální. Nejméně jsou lidé spokojeni se zastoupením řemesel. Patříte k nim i vy?

Máte příležitost zapíchnout svůj špendlík do mapy.   (jg)

Anketa: Jaký obchod či službu byste v Jičíně uvítali?

Šárka Šandová,
49 let, vyučující
Hořice
Ani nevím, jaké obchody a služby v Jičíně všechny jsou. Bydlím v Hořicích, a o tom, co by Jičínu mohlo chybět, vůbec nepřemýšlím. Nenapadají mě ani žádné služby, které bych postrádala.

Kateřina Krausová,
52 let, vyučující
Nová Paka
Změnu by zasloužilo autobusové nádraží, kde by se měl zlepšit komfort pro cestující. Dostat se z vlakového nádraží do nemocnice na odběr krve, je také sportovní výkon, měla by tu fungovat městská doprava.

Martin Vávra,
28 let, studující
Jičín
Co se týče obchodů, neviděl bych žádný problém ve smyslu malé nabídky. Jednoduše řečeno, vše, co sháním, tak seženu. Líbí se mi, že Jičín za poslední léta ožívá i kulturně a přeju si, aby to bylo ještě lepší.

Pohledem redakce

I když obchodní síť se zdá být v Jičíně dostatečná, anketa poukázala například na nevyhovující stav autobusového nádraží. Přátelské prostředí a komfort návštěvníků by pomohlo vytvořit více pohodlných laviček, světlá prosklená cukrárna, malý parčík, obchod Relay, kde si pasažéři koupí podobně jako jinde na vlakovém nádraží časopisy, nápoje a čerstvé bagety.

Pro cestující vlakem je náročné dostat se z jedné části Jičína na druhou. I když městská doprava funguje, převážně se s ní přepravují lidé z okrajových částí do centra nebo do obchodní zóny. Od dalších respondentů jsme zjistili, že by v Jičíně přivítali prodejny pro dům a zahradu jako je například Baumax.   (kov)