Kraj finančně podporuje a koordinuje Dny pro rodinu, které během května a června nabídnou v devíti městech regionu bohatý kulturní a zábavný program pro všechny generace. V jeho rámci se představí aktivity vhodné ke společnému trávení volného času, nabídky z oblasti sociálních služeb a na ně navazujících činností, či tipy na rodinné výlety po kraji. Aktuální informace a harmonogram akce v jednotlivých městech je zveřejněn na webových stránkách www.dnyprorodinu.cz.

„Ráda bych na tyto akce, které koordinujeme a finančně podporujeme ve spolupráci s městy a místními organizacemi, pozvala celé rodiny, děti, rodiče a prarodiče. Nabízíme jim skvělou příležitost, aby společně strávili celý den plný zábavy i poučení, ale zároveň aby se seznámili s různými sociálními, zdravotními a návaznými službami, které jsou pro ně v kraji k dispozici a pomáhají řešit tíživé situace, ve kterých se rodina, či její jednotliví členové mohou ocitnout, Věřím, že si každý najde něco pro sebe a prožije se svými nejbližšími příjemný den,“ řekla náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za sociální oblast.

Dny pro rodinu se v Královéhradeckém kraji uskuteční v devíti městech, a to v těchto termínech:

Hořice 11. května 2024

Trutnov 16. května 2024

Hradec Králové 19. května 2024

Náchod 29. května 2024

Kostelec nad Orlicí 31. května 2024

Nové Město nad Metují 7. června 2024

Jičín 16. června 2024

Dvůr Králové nad Labem 26. června 2024

Broumov 28. června 2024

Během celého dne budou prezentovány aktivity a služby pro všechny věkové kategorie, tedy od nejmenších dětí až po seniory. Na programu nebudou chybět ani tvůrčí dílny, hry a soutěže pro děti. V rámci akce se také představí služby Mateřských a rodinných center na území Královéhradeckého kraje a před nadcházející letní sezonou i široká nabídka aktivit z oblasti cestovního ruchu s tipy na rodinné výlety. Pro všechny návštěvníky po celý den zajistí místní producenti občerstvení. Harmonogram dne v jednotlivých městech je průběžně aktualizován na webových stránkách www.dnyprorodinu.cz i na facebookových stránkách Dny pro rodinu KHK. Vstup na akce je zdarma.

Společně s konáním Dnů pro rodinu se v Královéhradeckém kraji uskuteční řada dalších aktivit, ať už půjde o speciální komentované prohlídky, zahradní slavnosti, dny otevřených dveří či programy se zvýhodněnými podmínkami vstupu.

„Rodinná politika a služby zaměřené na rodiny s dětmi a seniory je pro Královéhradecký kraj jednou z priorit a naše podpora mezigeneračním akcím tohoto typu je pouze jednou z mnoha možností, jak rodinám předat informace o službách, které jsou pro ně v případě potřeby k dispozici,“ dokončuje náměstkyně Berdychová.