Vyšetřovatelé dosud neví, co přesně požár v pondělí 20. prosince způsobilo. Všechno se seběhlo rychle. V jednom momentu ještě Míša mluvila po telefonu s otcem, během deseti minut už v bytě šlehaly plameny a šířil se jedovatý kouř. Následkem požáru na místě zemřela Míšina babička. Dívku museli záchranáři resuscitovat a po obnovení srdeční činnosti ji vrtulníkem transportovali do nemocnice.

Její stav byl však od počátku velmi vážný a z kómatu se už neprobudila. "Bohužel musím s těžkým srdcem potvrdit, že Míša týden po požáru v nemocnici zemřela. Je to nepředstavitelná bolest," uvedla ve čtvrtek 30. prosince do telefonu Míšina maminka Kristina, která žije v Teplicích.

close Následky požáru v Jičína info Zdroj: Archiv zoom_in Následky požáru v Jičína

Pro otce Michala, který během několika okamžiků přišel o matku, dceru i střechu nad hlavou, se přátelé v Jičíně rozhodli ve spolupráci s Oblastní charitou uspořádat sbírku. "Z prostředků z minulých let jsme uvolnili okamžitou pomoc, rozhodli jsme se ale také otevřít účet, na který mohou lidé přispívat na pomoc panu Kabátovi," uvedl ředitel jičínské Charity David Rejlek.

Na podporu pana Kabáta vznikl také transparentní účet, na který mohli zájemci posílat peníze. Do 30. prosince, kdy sbírka končí, přispělo přes 240 dárců, kterým se podařilo na transparentním účtu nashromáždit přes 156 tisíc korun. Spolu s penězi z účtu jičínské Charity využije otec Míši prostředky na náhradu téměř půlmilionové škody, kterou oheň způsobil.

close Následky požáru v Jičína info Zdroj: Archiv zoom_in Následky požáru v Jičína

Už téměř dva týdny se v Jičíně nemluví o ničem jiném, požár vzbudil pozornost i celé řady českých médií. V těžkých chvílích ale rodina prosí o ohleduplnost a prostor, aby se mohla s tragédií vypořádat. Se zesnulou Míšou se naposledy rozloučí 7. ledna ve 12 hodin v jičínské obřadní síni.