„Je skvělé, jak se za tak krátkou dobu mohl náš projekt vyvinout z pouhého nápadu k praktické realizaci. To vše díky lidem, kteří se nám rozhodli důvěřovat a skrze nás trochu osladili náročnou službu zdravotníkům,“ říkají tvůrci projektu.

V kavárnách Café Všehochuť a Café Loggie mohou nakupující předplatit kávu s sebou zdravotníkům z jičínské nemocnice. Na připravené poukázky je také možné napsat vzkaz všem, kteří zasahují v první linii. Spolek poukázky ke konzumaci kávy posílá do nemocnice společně se zákusky zakoupenými sponzory. Na ně může přispět každý, a to přímo na transparentní účet Lebedy Jičín o.p.s.

Kurýr už předal ovocný cheesecake na oddělení Covid 1 spolu s dalšími poukázkami na kávu, na kterých byly napsány milé a povzbudivé vzkazy. „Náš projekt Pozvi zdravotníka na kávu se postupně rozrůstá. Poukázky z kaváren se jen hrnou a peníze na zákusky zaslané na náš transparentní účet přibývá,“ píše se na facebookových stránkách společnosti.

Ke zdravotníkům tak díky lidské solidaritě a štědrým příspěvkům putovaly další dva dorty. „Dva sladké fešáky jsme vyzvedli v Café Loggie, abychom je mohli doručit na nejvytíženější covidové oddělení ARO a dále na oddělení Covid 3. Také se nám doneslo, že i poukázky na kávy, které jsou nedílnou součástí každé donášky, už nacházejí své uplatnění a zdravotníci si chodí kávu k výdejním okénkům kaváren vychutnat,“ přicházejí další dobré zprávy. Na tento týden jsou pro lékaře a sestry objednány čtyři dorty, které poputují na další oddělení.

A ještě je tu novinka. U výdejních okének spolupodílejících se kaváren a na webu je k dispozici QR kód, jehož pomocí mohou lidé koupi zákusku zasponzorovat. Platba v hodnotě 50 korun bude ihned připsána na transparentní účet spolku. Více informací na webu www.lebedime.si Moc vám všem děkujeme.

Obecně prospěšná společnost Lebeda chce umožnit účast na zajímavých akcích i těm, kteří by se bez podpory a pomoci zúčastnit nemohli – dětem a mladým dospělým s mentálním a tělesným handicapem, duševním onemocněním, sociálním a kulturním znevýhodněním.