Dvacet osm dětí se třemi dospělými se včera v rámci příměstského tábora pořádaného K-klubem vydalo na Vandr Českým rájem.

Organizace tábora

„Je to přípravka na letní tábor, děti jsou zde od 8 do 16 hodin a pak se vrací domů. Letos máme hodně malých účastníků, nejmladší půjde po prázdninách do školy, takže ráno se objevily i slzičky,“ uvedla hlavní vedoucí Hana Krásenská. Pětidenní program tvoří především pěší turistika. Včera se děti vydaly do Lomnice, na Tábor a Alainovu věž, dnes budou putovat po stopách Kryštofa Haranta a prohlédnou si hrad Pecka, ve středu je čeká Besedické skalní bludiště. Ve čtvrtek zamíří do Mnichova Hradiště, na hrad Valečov, odpoledne je čeká velké dobrodružství, nemusí totiž domů a mohou pokračovat odpolední návštěvou Aquacentra, večeří v restauraci, na kterou naváže návštěva jičínské hvězdárny a přenocování ve vlastních spacích pytlích v K-klubu. O páteční tečku se postará návštěva Hrubého Rohozce a Dlaskova statku. „Denně zvládneme šest až osm kilometrů, děti se těší i na to, jak se svezou jičínským pendolínem, tedy vlakem Regionova,“ říká Milan Roček.

Něco na památku

Táborníci dostali vandrovní knížku, která je provede navštívenými místy, mohou si zapsat své zážitky a absolvovat kvíz. V mapě pak označí své turistické cíle. „Jsem tady podruhé a nejvíc se těším na Pecku a Valečov,“ říká Anna Krabcová. „Nejdříve jsem byl s výtvarným táborem v Itálii, pak se těším do Chorvatska a teď na výlety,“ prozradil Michal Hynek.

Další informace najdete na: www.jicinskydenik.cz/tabor