Děti také obdivovaly zbrusu nové části expozice v zahradě, kterých v létě ještě přibude. Jednalo se o domeček pro čmeláky, domek pro ježka a krmítko pro veverky. Dětem z přírodovědného kroužku se také povedlo objevit v zahradě nový druh zvířete, jednalo se o mlže okružanku.

Také historický kroužek si poslední schůzku velmi užil. Děti se připravovaly na akce, které v uniformách absolvují toto léto, a zkoušely si čepici, novou součást uniformy, která byla kadetům jičínského pěšího pluku číslo 74 zapůjčena. O činnosti dětí v jičínských uniformách se dozvěděla paní Iva Mokrá a věnovala muzeu Ilustrovaný deník jednoho z vojáků jičínského pluku z roku 1905, ze kterého byly děti nadšeny, zvláště je zaujaly básničky a nádherné kresby lidí a zbraní. Na závěr si kadeti odnesli vyrobené repliky pruských kulí používaných v roce 1866.

Oba kroužky si prohlédly i nová videa zvoucí na kroužky, ve kterých děti vystupovaly. Tato videa bude již brzy možno shlédnout na www.mpcr.cz. Děti se pak v muzeu sejdou na letním táboře a v září na festivalu Jičín – město pohádky, kde bude probíhat i nábor do zájmových kroužků muzea.    Petr Lazurko