I v letošním roce uspořádala společnost NovoNordisk (jedna za tří společností působících v ČR a vyrábějící inzulín) celonárodní výtvarnou soutěž. Nesla pojmenování Můj každodenní život s diabetem.

I tentokrát se jí zúčastnilo několik stovek dětí z celé České republiky. S ohledem na to, že se jedná o klání v dané oblasti ojedinělé, můžeme jej přirovnat ( z pohledu dětí i jejich rodičů ) například k udělování televizních cen Týtý.

Ocenění dětí Diaklubu v Písku.„Vloni zástupci občanského sdružení diabetických dětí našeho regionu zaznamenaly nevídaný úspěch, neboť se jim podařilo obsadit hned dvě první místa! Každý ví, že obhájit úspěch je obtížnější, než ho dosáhnout poprvé. Přesto se to podařilo. V tomto roce Míša Krausová z Diaklubu Nová Paka získala 1.cenu a zaslouženě se z ní může radovat," popisuje vedoucí klubu Míla Pačesný.

Míša Kobrová rovněž z novopackého Diaklubu převzala vloni pomyslné „zlato" za první místo. Nevěřila tomu, že by mohla znovu zaútočit na přední pozice. Stalo se a nyní se raduje z třetí příčky.

„Úspěch dětí potěší jistě nejen rodiče i děti samotné, ale jistě i radní kraje Královéhradeckého v čele s hejtmanem, neboť kraj na činnost sdružení výrazným způsobem přispívá tak jako VZP. Děkujeme," vzkazuje Míla Pačesný. Výtvarné soutěže se zúčasnily děti z letních diatáborů, které se konaly letos na několika místech vlasti. V našem regionu se tábor uskutečnil tento rok v Českém ráji nedaleko Prachovských skal.   Diaklub