„Sportoviště bude sloužit především větším dětem, kde si budou moci zahrát klasické míčové hry. Hned vedle bychom rádi vybudovali hřiště, jenž by sloužilo zejména malým dětem," objasnil plány na příští rok starosta Jaromír Přibyl.

Projekt na stavbu je v přípravě
„Na papíře už máme danou jakousi představu. Cílem je, aby tam vznikly běžecké dráhy na padesát metrů, doskočiště do písku a k tomu i multifunkční hřiště, kde bude možnost hrát veškeré míčové hry jako například fotbal, tenis a podobné," přiblížil podobu sportoviště Jaromír Přibyl.

„Areál bude sloužit nejen základní škole, ale má být přístupný i veřejnosti. Jeho výstavba je závislá na dotacích. „Finančně bychom to sami nezvládli. Pokud se to nepovede, projekt nebudeme v příštím roce realizovat. V případě neúspěchu a pokud to bude možné, zažádali bychom o subvenci další rok znovu," upozorňuje Přibyl. Cena sportoviště se bude podle prvních odhadů pohybovat kolem 5 miliónů, dotace by mohla být až do výše tří miliónů.

Další novinkou, na kterou se mohou místní sportovci těšit, je nové zázemí, jenž bude v těsném sousedství s fotbalovým hřištěm. To by mohlo stát ještě do konce roku. „Jedná se o sestavu stavebních buněk, ze kterých vznikne jeden objekt," vysvětlil Jaromír Přibyl. V prostorách se budou nacházet šatny a sociální zařízení, to vše za přibližně 1,7 miliónu korun. Ty Libáň uhradí ze svého rozpočtu.