Co pro ně nachystaly volnočasové organizace působící v našem regionu?
Jičínský K–klub připravil velikonoční program na oba prázdninové dny. Na čtvrtek je nachystán Den sportu a tvoření. Dopoledne se zájemci naučí základy golfu v přírodě a odpoledne si vyrobí dekoraci na Velikonoce. Děti mají sraz mezi 7.30 a 8. hodinou na Valdickém náměstí (svačinu, pití, sportovní oblečení a pohodlnou obuv s sebou), oběd je zajištěn. V pátek se děti vydají S batohem na expedici. Mají sraz v 7.15 hodin na vlakovém nádraží v Jičíně, vrátí se ve 14.30 opět na vlakové nádraží. Cesta povede z Borku kolem rybníků, Trosek i vodopádu. Cena za první výlet je 150 Kč, za druhý 120, oba dva dny pak vyjdou na 220 Kč.
Jičínské aquacentrum nabízí na velikonoční pondělí rozšířenou otevírací dobu, a to od 14 do 21 hodin. Od čtvrtka do neděle si mohou zájemci zaplavat vždy od 10 do 21 hodin. Sauna beze změn, ve čtvrtek a v pátek odpadá ranní kondiční plavání i aquaerobik.

V novopackém Domě dětí a mládeže Stonožka poprvé nepřipravili na prázdniny pro děti žádný program, a to z provozních důvodů. Některé kroužky, které kvůli jarním trhům odpadly, tento týden nahrazují.

Hořický Dům dětí a mládeže Domeček plánuje na čtvrteční dopoledne výtvarný seminář – výrobu velikonočních přání. Odpoledne bude patřit velikonočnímu cvičení pro děti, mládež i dospělé. Na pátek pak chystají sportovní den.