Rodiče měli jedinečnou možnost nahlédnout, co dělají jejich děti na internetu a jak se v něm chovají. S jakou intenzitou mohou internetoví predátoři se svou obětí manipulovat a jak jednoduše o ní dokáží získat potřebné informace z dostupných fotografií uveřejněných na sociálních sítí. Hlavním cílem bylo rodičům vysvětlit, proč je velice důležité s dětmi na sociálních sítích žít a nerezignovat na kyberprostor. Nejenom děti se často stávají terčem útoků predátorů na sociálních sítích. Odkrýváním svého soukromí útočníkům výrazně zjednodušujeme práci.

Dovolená. Ilustrační foto.
Dovolená snů v Dubaji? Žena z Jičínska utratila skoro 50 tisíc a sedí doma

"Statistiky jsou v této oblasti neúprosné. Počet nahlášených trestných činů spáchaných prostřednictvím internetu v poslední době bohužel prudce vzrůstá," konstatoval policejní mluvčí Aleš Brendl.

Policista přítomné seznámil i s narůstajícím trendem internetových podvodů. Na závěr se rodiče dozvěděli aktuální informace ohledně problematiky návykových látek. Konkrétně se jednalo o nikotinové sáčky, kratom a elektronické cigarety. "Jelikož se přednáška setkala s velkým ohlasem přítomných rodičů, není vyloučeno, že se podobné preventivní aktivity budou opakovat," ujistil policejní mluvčí.