Za nápadem přitom stojí samotná ředitelka školy Darina Šindlářová. „Už delší dobu jsme přemýšleli, jak školní zahradu vylepšit a měli jsme hned několik nápadů. Ty jsme dali dohromady a požádali o pomoc Nadaci Partnerství," přibližuje ředitelka vznik projektu s názvem Scholaris hortum – zahrada poznání, her a dobrodružství, který nadaci zaujal a Jičíněves tak získala potřebné peníze na jeho realizaci.

Spoluautorem projektu je i Lukáš Bílek z Vitiněvsi, který Scholaris hortum přibližuje. „Máme v plánu vysadit dvacet šest nových stromů, a to domácí druhy a staré ovocné odrůdy, které se pěstovaly právě tady v okolí. Založíme motýlí loučku a bylinkovou zahrádku a stavět se bude i suchá zídka pro ještěrky."

Šindlářová dodává, že v zahradě vznikne i koutek s lavicemi, kde by se za hezkého počasí mohla odehrávat výuka. Třešničkou na dortu by pak mohlo být malé přírodní divadlo. Vzhledem k velikosti zahrady bude realizace projektu probíhat celý rok a podílet se na ni budou především žáci a jejich rodiče.

Zajímavostí rovněž je, že každý nově vysazený strom bude symbolicky patřit jedné vesnici, odkud do jičíněveské školy a školky děti dojíždí. Celý projekt vyjde odhadem na více jak jak sto tisíc, Nadace Partnerství ho podpořila částkou padesáti šesti tisíc korun.      s využitím tiskové zprávy