Pro návrh, podaný Stranou práv občanů zemanovci (SPOZ), se našlo deset hlasů. K odvolání jich bylo potřeba jedenáct. Hlasování bylo tajné.

Otázkou odvolání se zastupitelé měli zabývat už během únorové schůze, tehdy však byl podnět odložen.
Starosta Jiří Liška (za ODS) se v úvodu jednání pokusil prosadit vyřazení bodu z programu schůze. „Jsem přesvědčen, že loňské spory, které se táhly skoro celý rok nebyly k dobru města. Připomínám, že do voleb je to zhruba rok a půl. Neměli bychom dělat další změny a naopak bychom spolu už měli vydržet v dobrém," uvedl.

Zklamali nás
Starostovi odpověděl Miroslav Matějka (SPOZ). „Petr Hamáček a Luděk Havel se zavázali k programu, který sliboval vypsání konkurzů na ředitele odborů městského úřadu a organizací a snižování provozních výdajů města. Nic z toho se neděje. Cítíme se oklamáni," řekl.

Obhajoba
Petr Hamáček i Luděk Havel (oba za Sdružení pro Jičín) se kritice bránili. „Musíme provádět úsporná opatření, ale ne na úkor služeb občanům. Je třeba úsporné vyhodit někoho z odboru dopravy, ale pokud se tam i teď tvoří fronty, bylo by to špatně," řekl místostarosta.

Luděk Havel zase přemýšlel, proč si zastupitelé SPOZ vybrali zrovna dva představitele Sdružení pro Jičín. Havel je Matějkou dlouhodobě kritizován za nečekané odmítnutí přestavby jezuitské koleje na Valdštejnův vědeckotechnický park.

Tajné volby se zúčastnilo devatenáct zastupitelů z jednadvaceti. Ladislav Brykner (za ODS) a Daniel Novotný (za TOP 09) nebyli přítomni. Návrh získal deset hlasů a neprošel.

Podoba volby vyvolala další vlnu kritiky ze strany Miroslava Matějky.
O odvolání bylo totiž hlasováno naráz, ale podle jeho názoru měly proběhnout dvě volby, protože návrhy byly podány odděleně. Zastupitel zvažuje, že se obrátí na vyšší instanci.

„Dovoluji si sdělit, že krajský úřad požádám o stanovisko k legálnosti této volby. Pana starostu, který zasedání řídil, jsem upozornil, že podle zákona O obcích jsem podal dva oddělené návrhy na jejich odvolání," uvedl.
Protože hlasování proběhlo za plentou, není možné určit, kdo chtěl místostarostu a radního odvolat.

Platí, že v jičínské koalici jsou nyní strany Sdružení pro Jičín, Volba pro město, TOP 09 a Věci veřejné.
ODS sice na podzim novou radu také podpořila a získala v ní dvě křesla, včetně postu starosty, nicméně její podpora je nejistá.

Bývalý starosta Martin Puš, proti němuž většina současné rady brojila a loni docílila jeho odvolání, Luďka Havla a Petra Hamáčka dlouhodobě kritizuje za jejich nekompetentnost.

Mimo radu, a tudíž ve faktické opozici, jsou právě nyní strany KSČM, ČSSD a SPOZ.