Odpolední seminář byl určen veřejnosti. Jaroslav Martínek z asociace měst posluchačům představil jedenáct oblastí, které úzce souvisí s městskou mobilitou. Je to především aktivní pohyb, životní prostředí, bezpečnost, data, ale i politika a město Uničov, symbol toho, že vize se dá zrealizovat. Hovořilo se o důležitosti komunikace, vytyčení strategie i jejího veřejného projednávání. Také o inovacích, designu, mobilitě.

A přišla řeč na konkrétní témata, která Jičíňáky trápí jako dosud nevybudovaná cyklostezka z Jičína do Železnice, kde projekt zastavil protest proti jejímu povrchu. Diskutovalo se o památkářích, kteří mnohé záměry blokují, autobusovém nádraží. Veřejnost zajímal vývoj dalších cyklostezek, kdy a jak se spojí Nové Město s Popovickou ulicí. Martin Duczynski z odboru dopravy informoval o zahájené stavbě přeložky II/286 z Robous do Valdic, která uleví Jičínu. Dílo za dvě stě milionů má být dokončeno v roce 2021.

Architekt města Radek Jiránek přítomné oslovil, aby se aktivně zapojili do přípravného týmu a své připomínky k dopravě v Jičíně vyjádřili na pocitové mapě Jičína. Pokud máte zkušenosti, o které se chcete podělit, máte vizi automobilové, hromadné, cyklistické či pěší dopravy a chcete zlepšit mobilitu ve městě, můžete se zapojit do týmu plánování městské mobility. Více na mobilita.Jičín.cz.

Ilustrační foto.
Plesová sezona začíná