Na základě jeho vůně, charakteru slupky, konzistence dužniny, šťavnatosti, chuti a celkového dojmu ho degustátoři jako nejlepší vyhodnotili mezi čtyřiačtyřiceti odrůdami na řízené ochutnávce jablek, která se konala minulý týden v Hořicích.

„Do degustace jsme zařadili jedenáct úplně nových vzorků, vyšlechtěných v našem ústavu, deset z nich skončilo v první polovině tabulky," konstatoval pracovník Ovocnářského výzkumného institutu v Holovousích František Paprštein.

Ze zavedených odrůd se nejlépe umístilo jablko Meteor, které degustátoři ocenili jako třetí nejlepší, dobře hodnotili třeba i jablka Angold nebo King Jonagold. Naopak některé odrůdy, tradičně vnímané jako kvalitní, se ocitly až na konci tabulky. Takovým překvapením bylo třeba oblíbené jablko Rubín.

„Kvalita jablek byla totiž ovlivněna loňským horkem a extrémním suchem. Tradiční odrůdy, které do degustace podle standardů musíme zařazovat, byly už přezrálé, což se pochopitelně odrazilo i na jejich hodnocení," vysvětlil F. Paprštein. 

Výsledky degustace slouží holovouským šlechtitelům jako orientační ukazatel k oblíbenosti ovoce. Pokud je některá z nově vyšlechtěných odrůd opakovaně hodnocena dobře, začne se pracovat na jejím prosazení na trh. Nejprve je materiál předán Ústřednímu a kontrolnímu ústavu zemědělskému, který ověří, zda jde skutečně o nově vyšlechtěnou odrůdu s náležitou plodivostí, a následně je zařazena do registru odrůd.

„Je otázkou propagace a marketingové zdatnosti institutu, zda se to vše podaří. Prosazení nové odrůdy trvá patnáct až dvacet let. Příkladem úspěšného uvedení nového jablka na trh v poslední době a prodeje práv k jeho pěstování do zahraničí může být například podzimní jablko Selena, o které projevili zájem francouzští ovocnáři," přiblížil František Paprštein.