Ve volbách obě reprezentovaly sdružení Východočeši. Zlata Brádlová ve funkci vystřídala dlouholetou starostku Martinu Berdychovou, která nyní bude řadovou zastupitelkou. Již před říjnovým kláním deklarovala, že by ráda, vzhledem ke své funkci poslankyně a krajské zastupitelky, post starosty předala následníkovi. Pozice místostarosty v minulém volebním období nebyla obsazena.

Pro novou starostku i místostarostku zvedlo ruku všech devět zastupitelů. Sbor je přitom poměrně pestrý, neboť v něm jsou zastoupena celkem čtyři politická uskupení.

Podle Zlaty Brádlové bude nyní prioritou dostavba domu, který sousedí s obecním úřadem. Práce započaly na konci minulého volebního období. Vesnice tím získá obchod, kadeřnictví a archiv obecního úřadu.  

Mladějov – Do vedení obce se dostává mládí. Post starosty obhájil zkušený Petr Hornig, který je v šestapadesáti letech druhým nejstarším zastupitelem, místostarostkou bude ekonomka Zuzana Mazánková. Ve svých osmadvaceti letech je nejmladší mladějovskou zastupitelkou. Dřívější místostarosta Vratislav Kozák bude řadovým zastupitelem.

V Mladějově se o přízeň voličstva ucházely čtyři uskupení. Petr Hornig a Zuzana Mazánková reprezentovali sdružení Za obce krásnější, který získalo čtyři mandáty. Do zastupitelstva postoupila i hnutí Za Obec Mladějov a Za kulturu a tělovýchovu (obě po dvou mandátech) a Za Obec Roveň (jeden mandát).
Vedení obce se v blízké budoucnost bude muset zabývat odpadovým hospodářstvím a záměrem vybudovat chodník od nádraží po náves v délce 250 až 300 metrů. Obecní úřad chce do konce roku mít na stole hotovou projektovou dokumentaci. 

O místo v radě mělo SNK Bělohradsko zájem

Lázně Bělohrad – V jičínském Deníku jsme v rámci volebního zpravodajství informovali o novém vedení města. Ke změnám došlo na postu uvolněného místostarosty, Jiřího Bičiště (SNK Bělohradsko) vystřídal Jan Pavlásek (Starostové a nezávislí). Dalšími členy pětičlenné rady byli veřejnou volbou zvoleni Radim Kalfus (Starostové a nezávislí), Jan Flégl (Východočeši) a Vlastimil Matouš (TOP 09 a Svobodní). V Deníku jsme mylně uvedli, že jedno místo v radě bylo nabídnuto sdružení Bělohradsko, které ho odmítlo. „Na místostarostu jsme navrhli Jiřího Bičiště, což bylo pro Starosty a nezávislé neakceptovatelné. Měli jsme také zájem o křeslo v radě, na které jsem byl za naše sdružení navržen," říká k celé záležitosti Jiří Wagenknecht (SNK Bělohradsko). Koalice mezitím uzavřela smlouvu a na radního navrhla Vlastimila Matouše z Koalice TOP 09 a Svobodní, který byl na ustavujícím zastupitelstvu do této funkce zvolen.