Ředitelství silnic a dálnic zprovozní další část ze zbývajícího téměř dvanáctikilome­trového úseku dálnice z Osiček do Hradce Králové. Nový sjezd vznikne u obce Praskačka. Projet se po trase čekající na zprovoznění lidé mohli už v sobotu při příležitosti Dne stavitelství a architektury.

„Dálniční úsek Osičky – Hradec Králové od 78,9. kilometru po 90,7. kilometr je nyní zprovozněn po 84. kilometr sjezdem u obce Sedlice. Nový sjezd u obce Praskačka se nachází na 86,5. kilometru,“ upřesnila informace mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková.

Do krajského města tak zbývají pouhé čtyři kilometry. Jejich stavba nyní závisí na jednáních s farmářkou Ludmilou Havránkovou, která vlastní potřebné pozemky. „Pokud dojde k podepsání dohody majetkoprávního vypořádání ještě v letošním roce, pak bychom termín zprovoznění zbylého úseku dálnice odhadovali na rok 2010,“ dodala Vápeníková.

Poznamenala, že velkou roli v termínu zprovoznění bude hrát také archeologický a geologický průzkum. „Podle předběžných informací se v místech stavby před Hradcem Králové očekávají velká naleziště,“ uvedla. Dálnice by měla vyústit na západním okraji města mimoúrovňovou křižovatkou u Kuklen. Celá stavba úseku Osičky – Hradec Králové přijde na 5,2 miliardy korun s DPH, avšak každý den, o který se zahájení dalších stavebních prácí prodlužuje, dálnici D11 prodražuje.