VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Boj proti drogám nevzdáme

JIČÍNSKO - Jak jsme již informovali, zavítali také do našeho regionu účastníci cykloběhu proti drogám s názvem Řekni ne drogám – řekni ano životu.

19.6.2007
SDÍLEJ:

Logo Cykloběhu za Českou republiku bez drog.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

Cykloběh za Českou republiku bez drog 2007 je součástí protidrogového preventivního projektu, který byl založen již roku 1983, avšak v naší republice nastartoval v roce 2001. Cílem je vyvinout velkou a pravidelnou protidrogovou kampaň spojenou se sportem. Účastníci cykloběhu navazují kontakty s vedením radnic větších měst – jen v rámci letošní cesty jich během dvanácti dnů navštíví kolem pětačtyřiceti.
Z průzkumů a statistických zjištění vyplývá smutná skutečnost, že stále více získávají zkušenosti s drogou již žáci základních škol. Dostupnost je poměrně snadná a mezi dětmi není tajemstvím, kde si žádaný materiál opatřit.

Hořice a Jičín

Na Jičínsku navštívili účastníci projektu v čele s koordinátorkou Zuzanou Leovou Hořice a Jičín. Na jičínské radnici byli přijati místostarostou Richardem Konířem; v diskusi zazněly různé názory na efektivitu aktivit spojených s bojem proti tomuto společenského problému. „Nesouhlasíme s jakýmikoliv snahami o legalizaci jakékoliv drogy. Tyto snahy nikdy nemohou vyřešit důvody pro zneužívání drog a jejich destruktivní následky,“ uvádí prohlášení o postoji k problematice drog.
„S materiály, se kterými jsem se seznámil, nelze nesouhlasit,“ vyjádřil se Richard Koníř, proto neváhal tak jako i zástupci dalších měst podepsat prohlášení, na základě kterého bude Jičín spolupracovat při pořádání společných akcí v boji proti drogám.

Zároveň přidáváme tiskovou zprávu o celostátní akci:

ŘEKNI NE DROGÁM - ŘEKNI ANO ŽIVOTU

V. ROČNÍK CYKLO-BĚHU ZA ČESKOU REPUBLIKU BEZ DROG 2007

Cyklo-běh za Českou republiku bez drog 2007 je součástí protidrogového preventivního projektu ŘEKNI NE DROGÁM - ŘEKNI ANO ŽIVOTU, který byl založen členy Scientologické církve vroce 1983.Sdružení ŘEKNI NE DROGÁM - ŘEKNI ANO ŽIVOTUfunguje v ČR od roku 2001.

Svým rozsahem a intenzitou se jedná o největší pravidelnou protidrogovou kampaň spojenou se sportem. Tato aktivita chce poukázat na NUTNOST zvýšení protidrogové osvěty a přispět vtéto oblasti.

Slavnostní zahájení V. ročníku Cyklo-běhu proběhne vOlomouci vpondělí 11. června 2007, zakončen pakbude vPraze vpátek 22. června 2007. Oficiální ukončení a výsledky budou vyhodnoceny našimi zákonodárci u příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog, který připadá na 26. červen.

Celorepublikový Cyklo-běh chce upozornit na problematiku drog, hlavně ve spojení s mládeží a dětmi a pomoci rozšířit celospolečenskou aktivitu právě na poli primární prevence. Projekt je také iniciátorem myšlenky „DEN BEZ DROG“. Drogy stále zakořeňují do naší společnosti, která se pod jejich vlivem zhoršuje, také díky kriminalitě vyvolané drogami. Vzniká tak méně bezpečné a spolehlivé prostředí pro nás a naše děti.

Proto trasa letošního dvanáctidenního Cyklo-běhu povede přes 45 měst Čech a Moravy. Celkem tato trasa čítá 1350 kilometrů. Vkombinaci jízdy na kole a běhu převažuje jízda na kole, přičemž tým do vybraného města vždy společně doběhne. Družstvo 8 - 10 cyklistů-běžců, kteří sami žijí život bez drog, urazí tuto vzdálenost za 12 dní. Bude na ně čekat průměrná denní vzdálenost přes 112 kilometrů. V průběhu tohoto maratónu navštíví představitele měst a budou s nimi mluvit o problematice drog a jejím řešení, které spočívá v prvé řadě ve zvýšené primární prevenci vdané oblasti.

Města se mohou připojit kiniciativě „DEN BEZ DROG“ vden průjezdu městem a jeho návštěvy a spolupořádat či uspořádat vlastní akci kposílení primární prevence. Vprevenci je důležitý postoj, a proto bychom chtěli, aby se představitelé měst připojili k myšlence Cyklo-běhu tím, že se rozhodnou stát „Městem bez drog“. Dále bude náš tým lektorů protidrogového vzdělávání ve vybraných městech na trase Cyklo-běhu dodávat přednášky pro děti a mládež snázvem 10 věcí, které tvoji přátelé možná nevědí o drogách. Vulicích navštívených měst budou pořádány protidrogové informační kampaně, při kterých budou distribuovány informační letáky a brožury o tom, co drogy jsou a co způsobují. Současně budou občanům zodpovídány dotazy ktéto problematice.

Pro větší informovanost o zdravotních a sociálních rizicích jednotlivých drog odstartoval tento projekt osvětovou informační kampaň PRAVDA O DROGÁCH, vrámci které vzdělává a distribuuje 10 informačních brožur o marihuaně, extázi, pervitinu, heroinu, kokainu, LSD, cracku, utišujících lécích a drogách obecně včetně zneužívání alkoholu. Velkým problémem je ovšem marihuana a extáze, v ČR nejvíce zneužívaných pouličních drog. Užívání konopí je podle údajů, které zveřejnilo vroce 2006 Evropské monitorovací středisko pro drogy a drogovou závislost, nejrozšířenější u mládeže v České republice. Téměř polovina (44%) všech 15–16letých již kouřila marihuanu nebo šňupala hašiš. Česká mládež je také nejhorší ze zemí EU ve zneužívání halucinogenní extáze (18,7%) mládeže ve věku 15-24 let sní experimentovalo. V popředí je i při zneužívání metamfetaminu (pervitin).

Cyklo-běh za Českou republiku bez drog 2007 je sponzorován skrze dary a sponzorské příspěvky jednotlivců a firem, protože se tento problém týká každého z nás.

Vlastimil Špalek, tiskový mluvčí

Koordinátorka projektu Zuzana Leová, tel. 603 841 804

E-MAIL: info@rekninedrogam.cz;

www.rekninedrogam.cz; www.marihuana.cz

19.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 15 000 Kč

Asistenti učitelů ASISTENT/-KA PEDAGOGA. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ASISTENT/-KA PEDAGOGA, V případě zájmu volejte na tel.: 721 844 124 nebo pište na e-mail: msskolni@ms-novapaka.cz., , Požadujeme: základní předpoklady pro výkon činnosti pedagoga dle § 3 a §6 zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících, v platném znění, odpovídající vzdělání dle § 20 odst. 1 písm. a - f z. č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících, v platném znění (minimální podmínkou je ukončené středoškolské vzdělání a absolvovaný kurz asistenta pedagoga, výhodou je střední vzdělání s maturitou( nebo VOŠ či VŠ) a odpovídající pedagogické vzdělání nebo alespoň kvalifikační kurz pro asistenty pedagoga). Spolehlivost a odpovědnost, ochotu nadále se vzdělávat, samostatnost, pozitivní vztah k dětem, uživatelskou znalost práce na PC /programy Word, Excel, Internet/, schopnost dobré komunikace a jednání s lidmi, schopnost pracovat v týmu a zvládat psychicky emočně vypjaté situace.. Pracoviště: 2. mateřská škola, nová paka, školní 1257, Školní, č.p. 1257, 509 01 Nová Paka. Informace: Alena Špíglová, +420 721 844 124.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 900 Kč

Prodavači ostatního zboží v prodejnách PRODAVAČ/-KA V CHOVATELSKÝCH POTŘEBÁCH. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRODAVAČ/-KA V CHOVATELSKÝCH POTŘEBÁCH, , Náplň práce: , obsluha zákazníků, prodej krmiv a chovatelských potřeb, zajištění správného chodu prodejny, nerovnoměrně rozvržená pracovní doba dle plánovaných směn včetně SO a NE, , Požadujeme: , kladný vztah ke zvířatům, zájem o práci v obchodě, trestní bezúhonnost, uživ.znalost práce na PC, , Nabízíme:, zázemí stabilní a prosperující společnosti, příjemné pracovní prostředí., náborový příspěvek 12.000,- Kč, stravenky 100,- Kč až 150,- Kč v plné výši., , Vhodné i pro absolventy/-ky., www.samohyl.cz/kariéra. Pracoviště: Samohýl group, a.s.- pracoviště prodejna zvěrokruh jičín (oc kaufland), Riegrova, č.p. 1148, 506 01 Jičín 1. Informace: Jitka Kobrlová, +420 481 653 152.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 25 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) ŘIDIČ/-KA DODÁVKY. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: ŘIDIČ/-KA DODÁVKA, V případě zájmu pište na e-mail: milan.moravec@seznam.cz, Požadujeme samostatnost, zodpovědnost, řidičský průkaz skupiny B. Práce od pondělí do pátku, víkendy volné. Destinace převážně po ČR s občasným výjezdem do EU., Vhodné i pro občany EU.. Pracoviště: J.a.a.f. s.r.o. - pracoviště jičín, Šibeňák, č.p. 892, 506 01 Jičín 1. Informace: Milan Moravec, +420 608 928 080.

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 23 000 Kč

Strojírenští kovodělníci STROJÍRENSKÝ/-Á KOVODĚLNÍK/-CE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: STROJÍRENSKÝ/-Á KOVODĚLNÍK/-CE - pracoviště Soběraz., V případě zájmu posílejte životopisy na e-mail: j.prepsl@abmtechnology.cz, Požadujeme manuální zručnost, samostatnost, spolehlivost a pečlivost, trestní bezúhonnost, plnoletost., Nabízíme stabilitu, solidnost, dobrou partu, vstřícný přístup a dobré pracovní podmínky., Vhodné i pro cizince na zaměstnanecké karty.. Pracoviště: Abm technology s.r.o., 507 13 Železnice. Informace: Jan Prepsl, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Filmové zážitky pod širým nebem vás čekají od pátku v Jičíně

Velká cena Nové Město nad Metují
6

„Nováč“ propojí čtyři kontinenty

V lomu u sv. Josefa se sešla skvělá parta sochařů

Hořice /FOTO/ - Z lomu sv. Josefa se od začátku července ozývají sbíjecí kladiva a elektrické brusky. Čtveřice sochařů z různých koutů světa si tu podrobuje dubenecký pískovec k obrazu svému.

Radnice už vybrala firmu pro VZP

Jičín - Rekonstrukci bývalé VZP na autobusovém nádraží provede firma Chládek a Tintěra Pardubice a.s. Dodavatel provede práce za 44, 3 Kč bez DPH.

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Lípy na oslavu založení republiky

Miletín - Oslavy 100. výročí vzniku Československa se v Miletíně uskuteční 27. října.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT