VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Boj proti drogám nevzdáme

JIČÍNSKO - Jak jsme již informovali, zavítali také do našeho regionu účastníci cykloběhu proti drogám s názvem Řekni ne drogám – řekni ano životu.

19.6.2007
SDÍLEJ:

Logo Cykloběhu za Českou republiku bez drog.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

Cykloběh za Českou republiku bez drog 2007 je součástí protidrogového preventivního projektu, který byl založen již roku 1983, avšak v naší republice nastartoval v roce 2001. Cílem je vyvinout velkou a pravidelnou protidrogovou kampaň spojenou se sportem. Účastníci cykloběhu navazují kontakty s vedením radnic větších měst – jen v rámci letošní cesty jich během dvanácti dnů navštíví kolem pětačtyřiceti.
Z průzkumů a statistických zjištění vyplývá smutná skutečnost, že stále více získávají zkušenosti s drogou již žáci základních škol. Dostupnost je poměrně snadná a mezi dětmi není tajemstvím, kde si žádaný materiál opatřit.

Hořice a Jičín

Na Jičínsku navštívili účastníci projektu v čele s koordinátorkou Zuzanou Leovou Hořice a Jičín. Na jičínské radnici byli přijati místostarostou Richardem Konířem; v diskusi zazněly různé názory na efektivitu aktivit spojených s bojem proti tomuto společenského problému. „Nesouhlasíme s jakýmikoliv snahami o legalizaci jakékoliv drogy. Tyto snahy nikdy nemohou vyřešit důvody pro zneužívání drog a jejich destruktivní následky,“ uvádí prohlášení o postoji k problematice drog.
„S materiály, se kterými jsem se seznámil, nelze nesouhlasit,“ vyjádřil se Richard Koníř, proto neváhal tak jako i zástupci dalších měst podepsat prohlášení, na základě kterého bude Jičín spolupracovat při pořádání společných akcí v boji proti drogám.

Zároveň přidáváme tiskovou zprávu o celostátní akci:

ŘEKNI NE DROGÁM - ŘEKNI ANO ŽIVOTU

V. ROČNÍK CYKLO-BĚHU ZA ČESKOU REPUBLIKU BEZ DROG 2007

Cyklo-běh za Českou republiku bez drog 2007 je součástí protidrogového preventivního projektu ŘEKNI NE DROGÁM - ŘEKNI ANO ŽIVOTU, který byl založen členy Scientologické církve vroce 1983.Sdružení ŘEKNI NE DROGÁM - ŘEKNI ANO ŽIVOTUfunguje v ČR od roku 2001.

Svým rozsahem a intenzitou se jedná o největší pravidelnou protidrogovou kampaň spojenou se sportem. Tato aktivita chce poukázat na NUTNOST zvýšení protidrogové osvěty a přispět vtéto oblasti.

Slavnostní zahájení V. ročníku Cyklo-běhu proběhne vOlomouci vpondělí 11. června 2007, zakončen pakbude vPraze vpátek 22. června 2007. Oficiální ukončení a výsledky budou vyhodnoceny našimi zákonodárci u příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog, který připadá na 26. červen.

Celorepublikový Cyklo-běh chce upozornit na problematiku drog, hlavně ve spojení s mládeží a dětmi a pomoci rozšířit celospolečenskou aktivitu právě na poli primární prevence. Projekt je také iniciátorem myšlenky „DEN BEZ DROG“. Drogy stále zakořeňují do naší společnosti, která se pod jejich vlivem zhoršuje, také díky kriminalitě vyvolané drogami. Vzniká tak méně bezpečné a spolehlivé prostředí pro nás a naše děti.

Proto trasa letošního dvanáctidenního Cyklo-běhu povede přes 45 měst Čech a Moravy. Celkem tato trasa čítá 1350 kilometrů. Vkombinaci jízdy na kole a běhu převažuje jízda na kole, přičemž tým do vybraného města vždy společně doběhne. Družstvo 8 - 10 cyklistů-běžců, kteří sami žijí život bez drog, urazí tuto vzdálenost za 12 dní. Bude na ně čekat průměrná denní vzdálenost přes 112 kilometrů. V průběhu tohoto maratónu navštíví představitele měst a budou s nimi mluvit o problematice drog a jejím řešení, které spočívá v prvé řadě ve zvýšené primární prevenci vdané oblasti.

Města se mohou připojit kiniciativě „DEN BEZ DROG“ vden průjezdu městem a jeho návštěvy a spolupořádat či uspořádat vlastní akci kposílení primární prevence. Vprevenci je důležitý postoj, a proto bychom chtěli, aby se představitelé měst připojili k myšlence Cyklo-běhu tím, že se rozhodnou stát „Městem bez drog“. Dále bude náš tým lektorů protidrogového vzdělávání ve vybraných městech na trase Cyklo-běhu dodávat přednášky pro děti a mládež snázvem 10 věcí, které tvoji přátelé možná nevědí o drogách. Vulicích navštívených měst budou pořádány protidrogové informační kampaně, při kterých budou distribuovány informační letáky a brožury o tom, co drogy jsou a co způsobují. Současně budou občanům zodpovídány dotazy ktéto problematice.

Pro větší informovanost o zdravotních a sociálních rizicích jednotlivých drog odstartoval tento projekt osvětovou informační kampaň PRAVDA O DROGÁCH, vrámci které vzdělává a distribuuje 10 informačních brožur o marihuaně, extázi, pervitinu, heroinu, kokainu, LSD, cracku, utišujících lécích a drogách obecně včetně zneužívání alkoholu. Velkým problémem je ovšem marihuana a extáze, v ČR nejvíce zneužívaných pouličních drog. Užívání konopí je podle údajů, které zveřejnilo vroce 2006 Evropské monitorovací středisko pro drogy a drogovou závislost, nejrozšířenější u mládeže v České republice. Téměř polovina (44%) všech 15–16letých již kouřila marihuanu nebo šňupala hašiš. Česká mládež je také nejhorší ze zemí EU ve zneužívání halucinogenní extáze (18,7%) mládeže ve věku 15-24 let sní experimentovalo. V popředí je i při zneužívání metamfetaminu (pervitin).

Cyklo-běh za Českou republiku bez drog 2007 je sponzorován skrze dary a sponzorské příspěvky jednotlivců a firem, protože se tento problém týká každého z nás.

Vlastimil Špalek, tiskový mluvčí

Koordinátorka projektu Zuzana Leová, tel. 603 841 804

E-MAIL: info@rekninedrogam.cz;

www.rekninedrogam.cz; www.marihuana.cz

19.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Lektoři dalšího vzdělávání 500 Kč

Lektoři dalšího vzdělávání LEKTOR/-KA KURZU ASERTIVNÍ JEDNÁNÍ - DPP. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: LEKTOR/-KA KURZU ASERTIVNÍ JEDNÁNÍ - DPP - pracoviště Jičín., V případě zájmu pošlete, prosíme, životopis na hr@vzdelavanimetis.eu. Do předmětu e-mailu uveďte "Lektor kurzu asertivní jednání - Jičín ., Školení proběhne ve dnech 9.7.- 10.7.2018, v pondělí a úterý (od 8:00 - 16:30). Odměna za 1 den školení (8 hodin) je 4 000,- Kč. Odpovídající praxe a vzdělání podmínkou.. Pracoviště: Ing. et bc. lenka štichauerová - pracoviště jičín, Fortna, č.p. 43, 506 01 Jičín 1. Informace: Radek Kahánek, +420 604 500 052.

Výroba - Výroba Strojírenští technici kontroly kvality, 30 000 Kč

Technici kontroly kvality, laboranti v ostatních průmyslových oborech TECHNIK/-ČKA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: TECHNIK/-ČKA, V případě zájmu zašlete Váš životopis v českém a anglickém jazyce na e-mail: personal@tecmaplast.cz., Stabilní mezinárodní společnost Tecmaplast Kněžnice u Jičína hledá vhodného kandidáta/ku na pozici technik., Náplň práce:, - technologická podpora výroby - tvorba technologických postupů, - konstrukce přípravků, - měření na přístrojích laboratoře kvality, měření na 3D, - kalibrace měřidel, Požadujeme:, - SŠ/VŠ - technický obor, - zkušenosti s měřením na 3D výhodou, - porozumění výkresové dokumentaci, - zkušenosti v automobilovém průmyslu výhodou, - řidičský průkaz sk. B, - AJ komunikativně, - samostatnost, flexibilita, spolehlivost, odolnost vůči stresu, Nabízíme:, - zajímavou práci v dlouhodobě stabilní mezinárodní společnosti, - pracovní poměr na dobu neurčitou, - příjemný pracovní kolektiv, - nástup možný ihned, - vzdělávací kurzy. Pracoviště: Tecmaplast cz, s.r.o. [1], 506 01 Jičín 1. Informace: Vendula Frumertová, +420 493 523 946.

Výroba - Technici v ostatních průmyslových oborech jinde 40 000 Kč

Technici v ostatních průmyslových oborech jinde neuvedení SPECIALISTA - TECHNOLOG PRO MIKROVSTŘIKOVÁNÍ (technologie ARBURG, ENGEL, FERROMATIK). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: SPECIALISTA - TECHNOLOG PRO MIKROVSTŘIKOVÁNÍ, (technologie ARBURG, ENGEL, FERROMATIK), , Co bude náplní Vaší práce?, • řízení plně robotizované výrobní linky provádějící proces mikrovstřikování při výrobě přesných optických komponent s využitím technologie ARBURG, ENGEL, FERROMATIK, • vývoj nových procesů, , , Co požadujeme od ideálního kandidáta?, • min. střední vzdělání technického směru , • zájem o techniku, nadšení pro inovativní technologie, chuť učit se nové věci, • praxe ve výrobním procesu vstřikování (moulding) min. 1 rok, , , Co nabízíme?, • pracovní smlouvu na dobu neurčitou, nástup možný ihned nebo dle dohody, • práci na 1 směnu na technicky špičkově vybaveném pracovišti, • nadstandardní smluvní mzdu od 40 000 Kč dle zkušeností a kvalifikace, • čisté pracovní prostředí, pestrou pracovní náplň , • pomoc s ubytováním , • systém benefitů a odměn (100 Kč stravenky, 1 000 Kč měsíčně při 100% docházce, firemní kurzy AJ a NJ, zaměstnanecké telefonní tarify, odměny za doporučení nového zaměstnance, za zlepšovací návrhy a další), , , V případě zájmu o uvedenou pozici přijďte vyplnit dotazník uchazeče o zaměstnání nebo nám pošlete svůj životopis., , Kontakt na personální oddělení: personal@sqs-fiber.cz, tel. 493 765 381.. Pracoviště: Sqs vláknová optika a.s. [1], Komenského, č.p. 304, 509 01 Nová Paka. Informace: personal@sqs-fiber.cz, +420 493 765 381.

Kultura a sport - Redaktoři, novináři a příbuzní pracovníci 23 000 Kč

Redaktoři, novináři a příbuzní pracovníci REDAKTOR/KA, COPYWRITER/KA. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: REDAKTOR/KA, COPYWRITER/KA, - pracoviště Lázně Bělohrad., V případě zájmu zasílejte životopisy na e-mail: TomasPoner@gmail.com, Pro naše klienty vlastnící internetové magazíny sháníme redakta/ redaktorku, který by se přidal k nám na zajímavou cestu internetovým obsahem (hry, výhry, soutěže, finance, hazard atp). Jsme skvělý tým, prací žijeme a neskutečně si ji užíváme. Vydejte se na cestu s námi, rozhodně nebudete litovat a váš život třeba dostane další rozměr - časem budete moci pracovat kdykoli a odkudkoliv po celém světě., Požadujeme:, - samostatnost, - spolehlivost, - dodržování termínů, - týmového ducha, - znalost češtiny na vysoké úrovni (písmem), - znalost angličtiny (pro přejímání tiskových zpráv), -předchozí zkušenosti s redaktorskou prací výhodou, , Nabízíme:, - jistotu dlouhodobého zaměstnání, - zajímavou práci, profesní růst, - možnost seberealizace, - zajímavé platové ohodnocení-, - skvělý kolektiv, - časem možnost práce odkudkoliv po světě, , Těšíme se na dlouhodobou spolupráci!, , http://ponermarketing.com/tym/redaktor-ka/. Pracoviště: Tomáš poner, Na Zátiší, č.p. 527, 507 81 Lázně Bělohrad. Informace: Tomáš Poner, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Kopidlno doma řádilo, dařilo se i dalším týmům z čela OP

Duben v květu, nebo květen v dubnu? Okolí Štěpanic na Novopacku.
8

OBRAZEM: Duben v květu

Sedm cizinců na jednoho číšníka a bitva o Cheb: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 23. dubna 2018.

Mladý Kubánec obžalobu ze znásilnění dívky odmítl

Hradec Králové - Mladý Kubánec v pondělí u soudu odmítl obžalobu ze znásilnění. Dívku prý k sexu nenutil. Jak přišla k podlitinám a zraněním a proč utekl s jejím mobilním telefonem, však vysvětlit nedokázal.

Výstava, která vám nedá spát

Hořice - Galerie plastik v sobotu 28. dubna od 15 hodin zahájí výstavu obrazů Jana Gemrota, absolventa klasické malby na AVU v Praze, a soch Matouše Háši, absolventa SPŠKS v Hořicích a studenta figurálního sochařství a medaile na pražské AVU.

Experti z IKEMu zamíří do Miletína

Miletín - Tým odborníků z pražského IKEMu zavítá v pátek 27. dubna ve 13 hodin na fotbalový stadion v Miletíně. Sejde se zde s dobrovolníky, kteří se rozhodli zapsat do registru dárců kostní dřeně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT