První úskalí pro nezkušeného člověka spočívá v nazutí speciálního návleku. Teflonová podrážka zajišťuje skluz, a to dost nekompromisně. Z každého kroku se ihned stane zrádná past. „Musíte po většinu času držet váhu na noze bez návleku," radil Michal Miškovský, člen týmu Curling Club Loupežníci.

Potom už jen hráč musí zakleknout do bloků, zamířit hracím kamenem a odrazit se tak, aby se v podřepu klouzal po chodidle s návlekem, kdežto druhou nohu nechal pod sebou. Nedělejme si iluze, není to nic snadného. Nováček si jen mlhavě dokáže představit, že při vší koordinaci ještě musí vyslat kámen na terč v kluzišti. A pokud možno si u toho nenabít nos. Curling je sport, kde se snoubí ostrý zrak, odhad, ale i trocha atletiky.

Cesta vzhůru
Jičínský curlingový klub funguje zhruba tři roky. Podle webových stránek má momentálně dvacet členů v různých kategoriích. Je zajímavé, že ve velkém láká dětské sportovce, což je ohromný příslib do budoucna. „Docela pěkně rosteme a na soutěžích o sobě dáváme vědět," řekl Michal Miškovský.
Vedení klubu přiznává, že cílem je, aby se jičínští hráči prokousali až na olympijské hry. Není to nesplnitelný sen, protože curling patří mezi mladé sporty, jehož elita se teprve formuje a konkurence není drtivá. Ohromnou popularitu si tato olympijská disciplína získává ve Skandinávii, Skotsku, Kanadě, ale třeba i v Číně.

Úspěch mladých Loupežníků
V dubnu jičínští „loupežničtí" žáci uspěli na mistrovství České republiky. Tým byl ve složení Ondřej Bodlák, Matěj Kaván, Eliška Kupcová a Kateřina Karásková. Ze základní části turnaje postupovali z prvního místa a finále bylo bitvou o každý bod. Jičín nakonec skončil na stříbrné příčce.

Curling Club Loupežníci se pravidelně účastní Krkonošského curlingového poháru v Trutnově, turnaje O pohár hejtmana Královéhradeckého kraje a dalších akcí. Takzvaný „open day", který se uskutečnil právě v sobotu, je již tradiční metodou, kterak se hráči snaží zpopularizovat svůj oblíbený sport. Mužský tým v současnosti hraje 2. ligu. Jednotlivá utkání se hrají v Praze.