„Dolaďujeme, finišujeme, nejnáročnější bude zřejmě přeprava," říká mistrová Eliška Nýdrlová k exponátu, který vytváří šestnáctiletý Tomáš Čermák, frekventant prvního ročníku. Sama se ještě v loňském roce úspěšně prezentovala na soutěži v Lucembursku, odkud přivezly s Jitkou Maškovou zlato.

„Je to pro mne ještě mnohem větší výzva, mám zodpovědnost za oba exponáty," uvedla k roli vyučující. Tomáš si vybral cukrařinu proto, že miluje sladké. Pak se prý těšil, až bude vytvářet něco uměleckého, což se mu nyní splnilo. S čím se Pačtí budou prezentovat, nemůžeme prozradit, ale půjde o tři odlišné exponáty. Napovíme, že autoři se nechali inspirovat pohádkou, pak také živočišnou říší.

Základem výtvorů je pekařské těsto, modelovací hmota a velká dávka fantazie, šikovnosti a trpělivosti. Třetí soutěžní práci vytváří pod vedením Jitky Maškové Tereza Kalenská z prvního ročníku. „Vybraly jsme téma, související s časem. Inspirovaly jsme se na internetu," přiznává Jitka Mašková, tvůrkyně nezaměnitelných Muchových obrazů.