“Aktuálně evidujeme v Královéhradeckém kraji celkem 1434 nemocných akutními respiračními infekcemi a chřipkou v přepočtu na 100 000 obyvatel. Jedná se o doznívající epidemii akutních respiračních onemocnění smíšeného nechřipkového a chřipkového původu. Podle aktuálních dat lze konstatovat, že jsme již za vrcholem epidemické vlny,” uvedla mluvčí krajské hygienické stanice Veronika Krejčí.

Z údajů lze dovodit, že aktuálně je v kraji necelých osm tisíc nemocných, což je nejméně za poslední tři týdny. Počet nemocných chřipkou pozvolna stoupal od začátku roku a svého vrcholu dosáhl začátkem února, kdy na blížící se epidemii reagovaly některé školky a školy omezením provozu a nemocnice zákazem návštěv.

Zákaz návštěv trvá v Trutnově a Hradci

“Zákaz návštěv zůstává jen v trutnovské nemocnici, nemocnice v Novém Bydžově už je návštěvám otevřená,” reagovala na dostupné informace mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Lucie Chytilová. Fakultní nemocnice v Hradci Králové preventivně trvá na dříve vyhlášeném zákazu návštěv na vybraných rizikových odděleních, především na gynekologicko-porodnické klinice a odděleních pro onkologicky nemocné pacienty.

Nejvíce nemocných zůstává na Hradecku, naopak nejmenší nemocnost má od začátku roku Rychnovsko.

“V letošním roce jsme zaznamenali jedenatřicet případů klinicky závažných onemocnění chřipkou, z toho tři lidé zemřeli,” doplnila Veronika Krejčí.