Na incident upozornil bratr politika Rudolf Cogan, který sám zasedá v Radě Královéhradeckého kraje. Žena nejspíš zareagovala na výzvu hnutí Chcípl PES a vypravila se do místa bydliště rodiny Coganových.

"Na vesnici se nezamyká, tak šla poněkud zmateně dovnitř hledajíc další protestující – že prý už tady jsou. Spíš náhodně přišla ke dveřím manželka poslance, je po operaci a chodí o berlích, a vůbec nevěděla o co jde," uvedl Rudolf Cogan. Demonstrantka v nastálém zmatku ještě navíc pustila ven ze dveří domácí kočku.

Přečtěte si komentář:

Událost pro server iDNES.cz potvrdil také sám poslanec. Záležitost prý nechtěl rozmazávat, demonstrantka po opakované výzvě dům opustila. Přesto se celou záležitostí zabývá policie. Nejedná se totiž o jediný incident, podporovatelé hnutí vzali útokem také domovy dalších poslanců. Už ve středu policisté přislíbili ochranu poslancům, kteří se na seznamu ocitli, a jejich rodinám.

Jednání hnutí Chcípl PES odsoudila většina politiků i část veřejnosti. Podle některých komentujících se ale jedná o vyústění dlouhodobých sporů a negativní nálady ve společnosti. Odpůrci pandemického zákona už několik dní protestují na veřejných prostranstvích, v pátek má odpor vyvrcholit demonstrací v Praze. Protesty se už v uplynulých měsících staly terčem kritiky kvůli stavění šibenic a potyčkám.